Batony proteinowe – przeczytaj zanim kupisz
Czym są batony proteinowe? Tym terminem opisuje się produkty ze zwiększoną ilością białka. Niestety niektóre tego typu batony wcale nie mają składu, po jaki sięgać powinni sportowcy czy osoby dbające o sylwetkę. Nierzadko zawierają dużą dawkę cukru, syropu glukozowo-fruktozowego, a nawet utwardzone tłuszcze roślinne. Z pewnością nie powinniśmy sięgać po pierwszy lepszy baton ale dokładnie przestudiować jego skład bo może okazać się, że zamiast wspomagać budowanie mięśni fundujemy sobie masę dodatkowych, niepotrzebnych kalorii.

Dieta garstkowa – na czym polega?
Głównym założeniem diety garstkowej tak jak sugeruje nazwa jest teoria, by spożywane produkty odmierzać za pomocą własnej garści. Na jeden posiłek przypadnie więc około 400 kcal. Autorka tej diety uważa, że powinniśmy jeść mało a często, około 5 razy dziennie. Nie jest to dieta na chwilę, ale sposób odżywiania na całe życie. Jeśli chcemy schudnąć powinniśmy obniżyć wartość każdego posiłku o 100 kcal.

Dieta przemienna – Alternatywny sposób odżywiania
Dieta 50/50 zwana inaczej dietą przemienną ma za zadanie oszukać organizm tak, by nie myślał on, że jest na odchudzającej diecie. Zasady są banalnie proste: jednego dnia jemy na to co tylko mamy ochotę, natomiast kolejnego dnia jemy tylko 25% zalecanej ilości kalorii jakie powinniśmy spożyć, a więc nie więcej niż 500 kcal. Kolejnego dnia znów możemy jeść wszystko, ale nie zalecane jest objadanie się. Aby zauważyć efekty powinniśmy regularnie ćwiczyć i pić dużo wody.

http://jegoego.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here