Czy henna niszczy brwi?

Henna to naturalny barwnik, którym możemy farbować włosy na naszym ciele. Możemy ją wykorzystywać do zmiany koloru włosów na głowie, ale również tych na brwiach czy rzęsach. Istnieją różne jej tonacje. W sklepach i drogeriach znaleźć można henne w tonacji brązów oraz czerni. Każda z nich będzie odpowiednia dla innej karnacji, koloru oczu czy po prostu preferencji i upodobań. Zaczynając przygodę z tego typu farbą należy mieć na uwadze kilka podstawowych elementów, które niewątpliwie uchronią nas przed niechcianym kolorem docelowym i zapobiegną rozczarowaniu. Hennowanie to dość stara metoda i na ogół bezpieczna dla naszego zdrowia i ciała. Nasze babcie na pewno nie mogły się co do niej mylić. Przeważnie nie wywołuje alergii, ale jest to naturalny barwnik i dlatego przed jej zastosowaniem należy wykonać tzw. próbę reakcji z naszą skórą. Wówczas będziemy pewni, że produkt jest dla Nas bezpieczny i bez obaw może być zastosowany.
Barwnik jakim jest henna z pewnością nie jest tak, trwały jak syntetyczne koloryzatory. Jego niewątpliwą zaletą jest bezpieczeństwo stosowania oraz cena. Bowiem opakowanie henny, które wystarcza na około 10 aplikacji kosztuje średnio kilkanaście złotych. Tak, więc chyba jest to interes godny rozważenia. Eksperci, jak i długoletni konsumenci twierdzą również, że henna im dłużej stosowana tym bardziej wnika do cebulek włosów i jej późniejsza aplikacja jest łatwiejsza gdyż mamy tzw. gotowe, zabarwione podłoże.
Podsumowując, henna bez względu na konsystencję, odcień czy producenta to produkt, którym można się zainteresować i wprowadzić do swoich domowych zabiegów upiększających. Nabierając wprawy w jej aplikacji z pewnością staniemy się jej wiernym fanem. Ona natomiast odwdzięczy się pięknym intensywnym i co najważniejszym naturalnym odcieniem oraz będzie przyjazna dla naszej skóry i zdrowia.

http://www.wypaplani.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPolskie kosmetyki
Następny artykułNabłyszczacz do włosów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here