Czym się kierować wybierając najlepszą klinikę stomatologiczną - Poznań

Leczenie zębów nigdy nie kojarzyło się z niczym przyjemnym. Dźwięk wiertła, ból i biały fartuch stomatologa to coś, co większość z nas pamięta z dzieciństwa. Obecnie zarówno gabinety stomatologiczne, jak i cała stomatologia zmieniły się nie do poznania. Nie trzeba już bać się wizyty u stomatologa. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą klinikę stomatologiczną.

Leczenie bez bólu

Niegdyś założenie plomby wymagało wcześniejszego oczyszczenia zęba za pomocą wiertła. Niestety, zabieg ten był bolesny i nieprzyjemny. Pacjenci mieli możliwość wcześniejszej aplikacji znieczulenia w formie chłodzącego żelu lub zastrzyku, który ma na celu chwilowe wyłączenie przewodnictwa nerwowego. Pacjent pod wpływem działania znieczulenia miał nie odczuwać bólu. W rzeczywistości żel delikatnie uśmierzał ból, jednak sprawdzał się jedynie w przypadku delikatnej korekty, bez konieczności głębokiego wiercenia. Zastrzyk natomiast sprawdzał się doskonale w trudniejszych przypadkach, gdy leczenie wymagało sporej interwencji stomatologa. Minusem tego rodzaju znieczulenia było to, że pacjent miał trudności z mówieniem jeszcze przez jakiś czas po opuszczeniu gabinetu, a także mógł odczuwać lekkie zawroty głowy i spadek koncentracji. Tradycyjne metody leczenia i znieczulania nadal są stosowane przez lekarzy stomatologów, jednak od pewnego czasu możliwe jest leczenie zębów bez wiertła, a zatem i bez bólu. Dzieje się tak, ponieważ małe ubytki próchniczne mogą być leczone za pomocą systemu abrazji powietrznej, która polega na czyszczeniu zęba strumieniem powietrza zmieszanym z tlenkiem glinu. Warto zatem wybrać klinikę, która oferuje taką usługę. W przypadku większych ubytków bądź leczenia kanałowego dobrze jest znaleźć stomatologa, który będzie potrafił bezboleśnie i z należytą precyzją zaaplikować pacjentowi zastrzyk znieczulający.

Najważniejsza jest profilaktyka

Aby nie dopuścić do powstawania ubytków, konieczna jest odpowiednia profilaktyka. Pacjenci powinni zgłaszać się na przegląd jamy ustnej dwa razy do roku, a klinika stomatologiczna powinna oferować takie usługi jak zdejmowanie kamienia nazębnego, piaskowanie zębów, lakowanie czy fluoryzacja. Stomatolog powinien podpowiedzieć, jaki zabieg będzie najlepszy dla naszych zębów i co jaki czas powinien być wykonywany. Często kliniki oferują rabaty pacjentom, którzy zdecydują się na większą ilość zabiegów profilaktycznych. Dodatkowo w niektórych gabinetach istnieje możliwość konsultacji z higienistką stomatologiczną, która poinstruuje nas jak odpowiednio myć zęby, pomoże dobrać szczoteczkę i pastę. Codzienna pielęgnacja jamy ustnej to gwarancja zdrowych i silnych zębów, niemniej jednak bez fachowej pomocy możemy zgubić się w gąszczu dobrych rad.

Stomatolog i ortodonta

W niektórych gabinetach stomatologicznych przyjmuje także lekarz ortodonta. Jest to bardzo ważne dla osób, których zgryz wymaga korekty. Przede wszystkim nie muszą oni szukać na własną rękę ortodonty ani przenosić karty historii choroby, ponieważ wszystko jest na miejscu. Dzięki współpracy lekarza ortodonty i stomatologa pacjent osiąga lepsze efekty leczenia. Ponadto korzystając z obydwóch usług w jednym miejscu, pacjent może skrócić czas oczekiwania na wizytę u lekarza, który w nowym miejscu może być stosunkowo długi.

Dentysta przyjazny dzieciom

Już od najmłodszych lat powinniśmy przyzwyczajać dzieci do wizyt u stomatologa. Leczenie, a także odpowiednie dbanie o zęby mleczne to gwarancja zdrowych zębów stałych. Ponadto dentysta jest w stanie wychwycić patologiczne zmiany w uzębieniu już na wczesnym etapie. Lekarz stomatolog musi cechować się empatią i mieć odpowiednie podejście do dzieci. Najlepsza klinika stomatologiczna – Poznań oferuje kompleksowe usługi stomatologiczne dla najmłodszych. Bardzo ważne jest przystosowanie gabinetu do dzieci. Warto wybrać się z dzieckiem na wizytę adaptacyjną, podczas której dentysta wyjaśni dziecku czym się zajmuje, jakich narzędzi używa i jakie efekty przynosi leczenie. Dodatkowo opowie, jak ważna jest profilaktyka i zachęci dziecko do codziennego mycia zębów po każdym posiłku.

Najlepsza klinika stomatologiczna oferuje swoim pacjentom usługi na najwyższym poziomie, świadczone przez doświadczonych lekarzy. Dzięki kompleksowemu podejściu można w nich leczyć całą rodzinę, podejmować działania profilaktyczne i znaleźć lekarza ortodontę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here