DEKOLT V I INNE W SUKNIACH ŚLUBNYCH

Dekolt to bardzo ważna część każdej sukni ślubnej. Niewiele osób dobiera kreację na ślub, zwracając uwagę na ten aspekt, a to ogromny błąd. Może on mieć wpływ nie tylko na wygląd, ale i samopoczucie panny młodej. Dobrze jest więc z uwagą przyjrzeć się tej części sukni.

Suknie ślubne, dostępne w salonach oraz bezpośrednio, w atelier projektantów mają różne kształty, rozmiary. Suknia ślubna z dekoltem V jest bardzo popularna, ale mamy wiele możliwości przy wyborze dekoltów. Każda z nich jest całkowicie inna i oferuje swojej właścicielce zupełnie odmienny wizerunek. Przyjrzyjmy się kilku typom dekoltów.

  • Suknie z stójką – kreacje ze stójkami powstają najczęściej z zachwycającej koronki. Bliskość twarzy sprawia, że jasny materiał dodatkowo ją rozświetla i pozwala na zachowanie pełnej skromności.
  • Suknie ślubne z dekoltem w kształcie łódki – dekolt ten odsłoni obojczyki i szyję sprawiając, że całość kreacji nabierze ogromnej klasy. Bardzo często, tego typu dekolty zestawiane są z dłuższymi sukniami, posiadającymi treny.
  • Suknie z dekoltem kwadratowym – to klasyczny przykład dekoltu, który pasuje do większości sylwetek. Proponowany jest w głównej mierze paniom z obfitym biustem. Może występować na szerokich lub cienkich ramiączkach.
  • Suknie ślubne – dekolt V – stanowią większość dostępnych w salonach. Wielkość wycięcia jest różna. Panna młoda może otrzymać skromny dekolt, podkreślający piękną klatkę piersiową. Może również wybrać znacznie głębszy, który sprawdzi się wśród odważnych klientek. Co ważne, dekolt ten nie musi znajdować się z przodu sukni. Ciekawym rozwiązaniem są również kreacja z dekoltem V na plecach. Są bardzo kobiece i romantyczne. Jednocześnie zakrywają klatkę piersiową, a podkreślają piękną linię grzbietu oraz smukłą sylwetkę. Z pewnością będzie to również element zaskoczenia, zapierający dech niektórym z gości.
  • Suknie z dekoltem hiszpańskim – inspirowane są kreacjami do tańca flamenco. Tego typu dekolt odsłania ramiona i smukłą szyję. Pięknie podkreśla obojczyki.
  • Suknie z dekoltem prostym oraz w serce – Są idealne dla tych panien młodych, które posiadają proporcjonalną linię ramion. Dobierane są również ze względu na wielkość biustu. Klientkom z obfitymi kształtami polecane są przede wszystkim dekolty w kształcie serca. Wykorzystywane są zarówno w kreacjach typu syrenka, prostych oraz princeskach.

Każda panna młoda, która potrzebuje porady w doborze suknie ślubnej, może zwrócić się do jednej ze sprawdzonych, polskich projektantek. Marta Trojanowska, chętnie pomoże w odnalezieniu tej jednej, jedynej, najważniejszej kreacji w życiu. A może to będzie suknia ślubna z dekoltem V?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here