Dywan do sypialni

Miękki dywan potrafi stać się efektownym i funkcjonalnym zwieńczeniem aranżacji. Wprowadza się go do wielu wnętrz, a zwłaszcza pomieszczeń rekreacyjnych, takich jak choćby zaciszne i przytulne sypialnie.

Aby zapewnić jak największą wygodę użytkowników, warto odpowiednio dopasować dywan do sypialni. Jak to zrobić najlepiej? Poniżej zaprezentujemy kilka wskazówek, jak dobrać kształt, wielkość i styl dywanu do pomieszczenia.

Dlaczego dywan w sypialni jest ważny?

Dywan to niezmiernie praktyczny dodatek do kreowania pięknych domowych wnętrz. Potrafi nadać im charakteru, podkreślić konkretny styl wnętrza lub stać się efektowną dekoracją, zwłaszcza gdy postawi się na model w kolorze skontrastowanym z pozostałymi elementami wyposażenia.

Równocześnie dywan zwiększa funkcjonalność sypialni. Dzięki niemu tuż po wstaniu z łóżka, można stanąć gołą stopą na ciepłym i miękkim dywanie, a nie na zimnej podłodze.

Jak dobrać dywan do wnętrza?

Obecnie na rynku można znaleźć szeroki wybór dywanów. Ciekawe produkty oferuje choćby sklep Dekoori, pełen stylowych akcesoriów do modnych wnętrz.

By zbudować przytulną i funkcjonalną przestrzeń, trzeba jednak odpowiednio dobrać dywan do konkretnych warunków. Pozwala to stworzyć harmonijne miejsce do wypoczynku. Dywan zazwyczaj służy do podkreślenia najważniejszego mebla w sypialni. Układa się go zatem pod łóżkiem, wyznaczając tym samym główną strefę wypoczynku.

Na co należy zwracać uwagę, gdy wybiera się dywan do sypialni? Szczególnie ważne są: kształt, wielkość, kolor i styl produktu.

Kształt dywanu – budowanie sypialni przyjaznej użytkownikom

Najpopularniejszym typem dywanów do sypialni są wciąż klasyczne modele prostokątne. Idealnie sprawdzają się właśnie pod łóżko, gdyż pozwalają uzyskać równy margines z każdej jego strony. Ułatwia to zbudowanie harmonijnej, uporządkowanej aranżacji oraz podnosi komfort użytkowania.

Inną opcją są dywany o kształcie trapezu – układa się jeden większy pod całym łóżkiem lub dwa mniejsze po bokach. Ciekawym rozwiązaniem bywają dywany okrągłe, cieszące się szczególną sympatią miłośników stylu boho lub urban jungle.

Wielkość – ile miejsca powinien zajmować dywan w sypialni?

Dywan w sypialni nie może dominować ani zajmować zbyt dużo miejsca. Jakie są zatem idealne proporcje?

Wszystko zależy od metrażu pomieszczenia. W wielkich sypialniach można pozwolić sobie na nieco szaleństwa. W mniejszych lepiej wybrać nieco skromniejsze modele. Ważne, by po ułożeniu dywanu pod łóżkiem, uzyskać z trzech stron (nie wlicza się wezgłowia) ok. 50-centymetrowe marginesy.

Dodatkowo warto pamiętać o pozostawieniu ok. 90 centymetrów wolnej przestrzeni przy ścianach, żeby łatwo ustawić wszystkie meble. O zasadach aranżowania sypialni i innych domowych pomieszczeń można przeczytać na stronie: budowlanyblog.com.pl.

Kolor i styl dywanu a aranżacja przestrzeni

Dywan potrafi stać się kluczowym elementem aranżacji przestrzeni. Jego wygląd powinien wpisywać się zatem w założenia stylistyczne dominujące w danym wnętrzu.

Można znaleźć modele w wyraziste, geometryczne wzory do sypialni minimalistycznych lub art déco. Styl skandynawski preferuje proste i neutralne rozwiązania, a do pomieszczenia boho często wprowadza się dywany z jutowej plecionki w etniczne wzory.

Dywan może wpisywać się kolorystycznie w całą aranżację lub stanowić kontrastową dominantę, która podkreśla styl i buduje nastrój pomieszczenia.

Nowoczesne dywany do sypialni – komfort dla użytkowników

Dywany są praktyczne i efektowne. Pomagają stworzyć wygodną przestrzeń do wypoczynku w sypialni. Warto zatem poświęcić nieco czasu na znalezienie ideału. Dzięki temu relaks stanie się przyjemniejszy, pomieszczenie przytulniejsze, a my nie będziemy musieli nigdy wstawać rano z łóżka tą przysłowiową lewą nogą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here