Historia odmiany Amnesia Haze i jej genetyczne właściwości

Amnesia Haze to popularna odmiana konopi indyjskich, która powstała w Holandii na początku XXI wieku. Prawdziwy rodowód tej odmiany nie jest jednak do końca znany i istnieje wiele różnych teorii na ten temat. Poniżej przybliżamy specyfikę tej odmiany, opowiadamy też o jej genetycznych i chemicznych właściwościach, niezwykle istotnych dla każdego kolekcjonera nasion.

Powstanie odmiany Amnesia Haze 

Jedną z najbardziej popularnych teorii mówi, że Amnesia Haze to krzyżówka dwóch odmian: Haze i Northern Lights. Haze to słynna odmiana konopi z południowej Kalifornii, która została sprowadzona do Holandii w latach 80. i stała się tam bardzo popularna. Northern Lights to inna popularna odmiana, która pochodzi z Seattle w stanie Waszyngton i została wprowadzona do Holandii w latach 90. Krzyżówka tych dwóch odmian mogła prowadzić do powstania Amnesia Haze.

Inna teoria mówi, że Amnesia Haze powstała poprzez skrzyżowanie Haze z odmianą skunk. Skunk to popularna odmiana, która pochodzi z USA i która był aktywnie eksplorowana w Holandii w latach 80. i 90. Skunk charakteryzuje się silnym zapachem i intensywnym działaniem, które mogłyby przyczynić się do powstania Amnesia Haze. 

Nie wiadomo dokładnie, jak powstała Amnesia Haze, ale wiadomo, że stała się bardzo popularna na całym świecie ze względu na swoje właściwości użytkowe, unikalny smak i zapach. Amnesia Haze charakteryzuje się wysoką zawartością THC, która może przekraczać 20%, co skłania wielu kolekcjonerów do zakupu jej nasion. Znajdziesz je między innymi w ofercie: https://ganjafarmer.com.pl/.

Właściwości chemiczne odmiany Amnesia Haze 

Amnesia Haze jest odmianą konopi indyjskich, która zawiera wiele związków chemicznych, w tym kannabinoidy, terpeny i flawonoidy. Najważniejsze jest pod tym względem THC (delta-9-tetrahydrokannabinol) – czyli główny związek kannabinoidowy występujący w konopiach indyjskich. Obok niego znajduje się także CBD (kannabidiol), które wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwlękowe. 

Terpeny to natomiast aromatyczne związki, które nadają odmianie konopi indyjskich unikalny zapach i smak. Terpeny wykazują również wiele właściwości zdrowotnych, takich jak działanie przeciwbakteryjne, przeciwpasożytnicze i przeciwzapalne. 

Flawonoidy to związki roślinne, które odpowiadają za barwę roślin. Flawonoidy wykazują wiele właściwości zdrowotnych, w tym działanie przeciwnowotworowe, przeciwzapalne i przeciwutleniające. 

Odmiana Amnesia Haze to prawdziwy chemiczny koktajl, który charakteryzuje się wysoką zawartością wymienionych substancja. Ważny jest pod tym względem udział często ignorowanych terpenów i flawonoidów, dzięki którym Amnesia Haze charakteryzuje się unikalnym i intensywnym zapachem i smakiem.

Odmiana Amensia Haze w Twojej kolekcji 

Nasiona Amnesia Haze stanowią dla wielu kolekcjonerów zwieńczenie ich gablotki z ziarnami. Traktują ją jako unikat, który stanowi wyznacznik najwyższej jakości i przeznaczają mu wyodrębnione miejsce. Amnesia Haze jest ponadto dostępna zarówno w wersji „czystej”, jak hybrydowej – skrzyżowanej z innymi popularnymi odmianami. Początkujący kolekcjonerzy zaczynają jednak zazwyczaj od oryginału, a dopiero później włączają do swoich kolekcji wersje hybrydowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here