Jak pomaga dietetyk? Czy warto odchudzać się z dietetykiem?

Większość z nas marzy o szczupłej sylwetce, ale nie dla każdego osiągnięcie tego celu jest tak samo łatwe. Niektórzy niemal w ogóle nie wkładają wysiłku w to, aby być smukłym, inni natomiast wylewają siódme poty na siłowniach i testują coraz to inne diety. Właśnie przy dietach warto się na chwile zatrzymać, gdyż od sposobu żywienia w dużej mierze zależy to, jak wyglądamy. Być może warto zatem udać się do dietetyka?

Jak znaleźć dobrego dietetyka?

Jeśli bierzemy pod uwagę możliwość udania się do dietetyka, to potrzebne są nam informacje na temat tego, gdzie można znaleźć dobrego specjalistę w tej dziedzinie. Warto w tym wypadku korzystać z rankingów lekarzy oraz opinii znajdujących się w internecie. Listy dietetyków znajdziemy na wielu stronach, jedną z nich jest www.ranking.abczdrowie.pl/s/dietetyk/gdańsk, gdzie umieszczeni zostali specjaliści z Gdańska. Jeśli w naszej rodzinie jest ktoś, kto już korzystał z tego typu fachowej pomocy, warto również od niego zaczerpnąć informacji.

Jak pomaga dietetyk?

Rolą dietetyka jest stworzenie planu żywieniowego idealnie dopasowanego do naszych potrzeb. Musi on wziąć zatem pod uwagę nasz stan zdrowia, upodobania kulinarne, tryb życia, ilość czasu jaką możemy przeznaczyć na przygotowywanie posiłków oraz wiele innych kwestii. Nie jest to proste zadanie, dlatego też pierwsza wizyta u tego specjalisty zwykle trwa około godziny. Naszym obowiązkiem jest natomiast uczciwe przedstawienie swojego obecnego jadłospisu, nie wolno ukrywać, że w naszej diecie pojawiają się np. fast-foody, słodycze, czy inne niezdrowe produkty.

Warto pamiętać o tym, że nie wystarczy jedna wizyta u dietetyka, gdyż bardzo często plan ustalony przy pierwszym spotkaniu trzeba zweryfikować i dopracować. Jeśli okaże się, że coś w nowym sposobie odżywiania nam nie pasuje, albo brakuje w nim produktów, bez których naprawdę trudno nam się obejść, to koniecznie musimy o tym powiedzieć.

Czy warto szukać pomocy u dietetyka?

Wiele osób wychodzi z złożenia, że taniej jest korzystać z gotowych diet, które dostępne są w internecie lub które można kupić w formie książkowej. Oczywiście jest to jakieś rozwiązanie, problem w tym, że niestety bardzo rzadko okazuje się skuteczne. Inną często wybieraną opcją jest dieta ułożona przez trenera na siłowni. Może się wydawać, że osoba, która wspiera nas w osiągnięciu wymarzonego celu, w postaci szczupłej sylwetki, poprzez ćwiczenia, także w kwestii żywienia może być autorytetem. Bez wątpienia wielu trenerów oraz trenerek ma bardzo szeroką wiedzę w tej dziedzinie, nie mniej jednak nie są oni dietetykami i może brakować im wiadomości z zakresu problemów zdrowotnych, jakie mogą mieć wpływ na naszą wagę.

Stosując różnego rodzaju diety, które nie są dopasowane do naszych potrzeb, istnieje ryzyko zachorowania m.in. na cukrzycę lub uszkodzenia nerek. To bardzo poważne zagrożenia, które mogą mieć wpływ na całe nasze przyszłe życie, dlatego warto poważnie pomyśleć, zanim zdecydujemy się na jakąś restrykcyjną dietę bez konsultacji z dietetykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here