Jak się mieszka i pracuje w Gdańsku

Gdańsk to jedno z najciekawszych miast na terenie całej Polski. W każdej chwili możesz udać się nad morze, pospacerować wśród pięknych zabytków czy też nacieszyć oczy okoliczną przyrodą. Nie powinieneś mieć też żadnych problemów ze znalezieniem dobrze płatnej i w pełni satysfakcjonującej pracy. Oczywiście kluczem do sukcesu są przemyślane poszukiwania i dokładne określenie własnych potrzeb.

Jak się mieszka w Gdańsku? Ciekawe miejsca i atrakcje miasta

Do Gdańska warto udać się praktycznie przez cały rok. Co prawda prawdziwe oblężenie turystów jest odnotowywane w okresie letnim, ale to nadmorskie miasto zachwyca przez całe 12 miesięcy. Do największych atrakcji Gdańska warto zaliczyć:

  • Park Oliwski,
  • Europejskie Centrum Solidarności,
  • Ratusz,
  • Fontannę Neptuna,
  • Muzeum II Wojny Światowej oraz Westerplatte,
  • Molo znajdujące się w Gdańsku Brzeźnie,
  • gdańskie plaże,
  • Archikatedrę Oliwską,
  • ulicę Mariacką i Drogę Królewską.

Oczywiście każdy jest w stanie odnaleźć dla siebie kilka innych ciekawych miejsc, ale jest to zależne od Twoich preferencji. Nasze podpowiedzi powinny być dla Ciebie bardzo pomocne, zwłaszcza gdy do Gdańska udajesz się z całą swoją rodziną.

Czy życie w Trójmieście jest drogie?

Wiele osób uważa, że życie w Trójmieście jest stosunkowo drogie. Ma to związek m.in. z wynajmowaniem mieszkań. Za wynajęcie nieco większego mieszkania trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie, a średnia cena nieruchomości waha się w granicach 5-6 tysięcy złotych za metr kwadratowy (zależnie od wybranej dzielnicy).

Godne podkreślenia jest to, że Gdańsk oraz całe Trójmiasto posiadają rozbudowaną sieć komunikacji miejskiej (np. SKM), a za bilety wcale nie trzeba dużo płacić (zarówno pojedyncze, jak i miesięczne). Jeśli jednak interesuje Cię edukacja i rozrywka powinieneś przygotować się na dość duże wydatki (m.in. za przedszkole – około 900 złotych, czesne na studiach – kilka tysięcy złotych za jeden semestr lub wizytę w dobrej restauracji – do kilkudziesięciu złotych za dania mięsne czy też rybne). Oczywiście kluczowe znaczenie ma znalezienie punktu odniesienia. Ceny w porównaniu z Warszawą są co prawda atrakcyjne, ale mając na względzie Białystok czy też Radom zapłaci się tu dużo więcej.

Praca w Gdańsku – jak ją znaleźć? Na jakie zarobki można liczyć?

Znalezienie pracy w Gdańsku nie powinno być dla Ciebie większym wyzwaniem. Bez problemów znajdziesz zatrudnienie na hali magazynowej lub produkcyjnej, w placówkach pocztowych, na budowie, w hotelu czy też jako sprzedawca, kierowca, przedstawiciel handlowy, przedstawiciel branży IT oraz pomoc kuchenna. Praca w Gdańsku niesie za sobą ogrom satysfakcji oraz dość pokaźne zarobki. Dużo zależy od tego, w jakim miejscu będziesz pracować. Średnie zarobki na terenie Gdańska oscylują w granicach 5000-5400 złotych brutto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here