oferta nowych mieszkań na gdańskim Ujeścisku

W ostatnich latach osiedle Ujeścisko w Gdańsku dynamicznie się rozwija i nic nie wskazuje na to, że przestanie przyciągać nowych mieszkańców. Nie brakuje tam bowiem inwestycji deweloperskich, które udanie łączą atrakcyjną lokalizację i wysoki standard z przystępnymi cenami. Zobacz, jakie mieszkania w Gdańsku Ujeścisku są obecnie dostępne na rynku pierwotnym.

Gdzie znajduje się osiedle Ujeścisko w Gdańsku i jak jest skomunikowane?

Ujeścisko położone jest na tak zwanym Górnym Tarasie Gdańska, czyli w południowej, wyżynnej części miasta. Osiedle jest częścią dzielnicy Gdańska Ujeścisko-Łostowice. Graniczy z Zabornią, Migowem i Siedlcami (od północy), Chełmem i Oruńskim Przedmieściem (od wschodu), Szadółkami i Zakoniczynem (od Zachodu) oraz Łostowicami i Orunią Górną (od południa).

Od centrum Gdańska Ujeścisko dzieli 6,5 kilometra. Dojazd linią tramwajową Nowa Warszawska do Bramy Wyżynnej zajmuje około 20 minut, a okolica ma dobrze rozwiniętą komunikację publiczną (zarówno tramwajową, jak i autobusową). Równie szybko do Śródmieścia można dojechać samochodem. Osiedle wyróżnia się także łatwym dojazdem do obwodnicy Trójmiasta czy też Wrzeszcza.

Nowe mieszkania na osiedlu Gdańsk Ujeścisko – jakie są dostępne i czym się wyróżniają?

Na Ujeścisku w Gdańsku dominuje zabudowa wielorodzinna, czasem o stosunkowo nowym, kameralnym charakterze. Przykładem rozwiązań, które dobrze wpasowują się w to otoczenie, są dwie inwestycje dewelopera Develia na ulicy Przemyskiej, oddalone od siebie zaledwie o kilkaset metrów, czyli:

Inwestycja Ujeścisko Vita obejmuje funkcjonalne mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 35 m² do 90 m². Z kolei Przemyska Vita to kawalerki i lokale wielopokojowe o metrażu od 32 m² do 107 m². Obie inwestycje składają się z 4-piętrowych, kameralnych budynków z mieszkaniami wyposażonymi w balkony na wyższych kondygnacjach oraz tarasy i prywatne ogródki na parterze.

Chociaż w okolicy jest już sporo zieleni, częścią projektu Ujeścisko Vita będzie też zielona przestrzeń z terenem rekreacyjnym i dużym placem zabaw. Nie zabraknie również naziemnych i podziemnych miejsc parkingowych.

Atrakcyjna lokalizacja, czyli jakie zalety mają inwestycje na osiedlu Ujeścisko w Gdańsku?

W zależności od wybranej inwestycji na osiedlu Ujeścisko, do tramwaju na Nowej Warszawskiej jest jedynie od 160 do 400 metrów. W pobliżu są też liczne punkty handlowo-usługowe (w tym Carrefour, Stokrotka i Żabki) oraz gastronomiczne.

Nie brakuje też szkół i przedszkoli, a także placów zabaw i miejsc do rekreacji. Warto także wspomnieć nowe inwestycje w tym zakresie – na przykład całoroczne lodowisko, które ma powstać w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 6, Przedszkola nr 68 i pętli „Ujeścisko”.

Osiedle jest przy tym spokojną i zadbaną częścią miasta z licznymi terenami zielonymi (na przykład wzgórzem Kozacza Góra). Zieleń jest zresztą charakterystyczną cechą niemal całej dzielnicy Gdańska Ujeścisko-Łostowice, w której jest aż 5 bardzo starych drzew – pomników przyrody – w tym największy dąb w mieście.

Reklama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here