Kinkiety klasyczne – do jakich pomieszczeń pasują

Kinkiety sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, które wymaga doświetlenia. Kącik do czytania w salonie, sypialnia czy łazienka, będą dzięki nim nie tylko dodatkowo oświetlone ale też przyozdobione. Bogactwo dizajnu daje niemal nieograniczone możliwości jeśli chodzi o aranżację.

Kinkiety klasyczne a może jednak kinkiety nowoczesne?

Wbrew pozorom granica między nowoczesnością a klasyką jeśli chodzi o dizajn, nie jest bardzo wyraźna. Projektanci lamp zadbali o to, aby stowarzysz takie produkty, które będą odpowiadały różnym gustom i aranżacjom wnętrz. Można więc bez najmniejszego problemu wybrać kinkiet w zupełnie klasycznym stylu, takie, które są całkowicie nowoczesne i te łączące cechy obu stylów. Ogólnie jednak rzecz biorąc im bardziej klasyczny model kinkietu, tym bardziej będzie on zdobiony i przypominający stary przedmiot. Zwłaszcza jeśli będzie wykonany z patyny. Niemniej jednak duży wybór modeli sprawia, że dobór odpowiedniego egzemplarza do pomieszczenia nie nastręczy wielu kłopotów. Wszystko właściwie zależy od stylu w jakim utrzymany jest wystrój danego wnętrza.

Kinkiet klasyczny – najważniejsze charakterystyczne cechy

Kinkiet klasyczny przede wszystkim posiada ramię prowadzące od ściany oraz klosz lub abażur. Im bardziej są one zdobione, misternie rzeźbione i posiadają więcej szczegółów, tym bardziej są one klasyczne. Efekt klasyczny może spotęgować wykonanie kinkietu z patyny. Abażury zaś powinny być ciemne i zdobione w faliste, okrągłe wzory. Jednak nie musi być to regułą. O klasycznym dizajnie kinkietu, stanowi raczej kształt niż kolor. Z łatwością można znaleźć takie lampy w nowoczesnych kolorach, nawet pastelowych a utrzymanych jednak w klasycznej formie. Dla staromodnego stylu zdobienia takie jak zawieszki przypominające kryształ też nie są niczym nietypowym.

Kinkiety klasyczne – do jakich stylów wnętrz najlepiej pasują?

Kinkiety klasyczne będą najlepiej pasować do wnętrz, które kojarzą się z przeszłością. Będą to style takie jak glamour, eklektyczny, francuski, kolonialny czy angielski. Charakteryzują się one bogactwem detali jeśli chodzi o zdobienia mebli i innych elementów wnętrza. Nie są one w żadnym wypadku oszczędne w tej materii jak np. styl loft lub skandynawski. Nie oznacza to jednak tandety. Odpowiedni projekt zapewnia smak i właściwą klasę tym stylom. Poza zdobieniami i swoistym przepychem, budzą one skojarzenia z przeszłością, historią. Zdobione, klasyczne w formie kinkiety idealnie będą do nich pasować. Zwłaszcza jeśli będą dobrane kolorystycznie pod meble. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie zabawy kontrastem. Można więc z powodzeniem umieścić jaskrawy kinkiet, utrzymany jednak w klasycznej formie, na stonowanej kolorystycznie ścianie.

Jakie kinkiety do jakiego pomieszczenia?

Dobór kinkietu do pojedynczego pomieszczenia, powinien być przede wszystkim podyktowany jego wielkością. W mniejszym pomieszczeniu, dobrze oświetlanym przez lampę sufitową, wystarczy pojedynczy, niewielki kinkiet. We wnętrzu większym, dobrym pomysłem będzie zamontowanie kilku kinkietów, w zależności od potrzeb. Tutaj znajdziesz różne warianty kinkietów https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/. Dobrze jest je umieścić w miejscach, gdzie czyta się gazety lub książki. W salonie nad fotelem, w sypialni nad wezgłowiem. W tym pomieszczeniu akurat sprawdzi się kinkiet z dwoma źródłami światła. W łazience kinkiet przyda się nad lustrem aby można było lepiej oświetlić twarz, co ułatwi malowanie się lub golenie. Może on być niewielki za to z mocną żarówką. W odpowiednio zaaranżowanym wnętrzu kinkiety klasyczne w zasadzie sprawdzą się więc zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here