Mieszkanie pod inwestycję w Gdańsku

Gdańsk jest jednym z najatrakcyjniejszych miast na mapie Polski i to nie tylko dla turystów, ale i samych mieszkańców. Co roku przejeżdżają tu studenci i osoby, które chcą rozwinąć się zawodowo. Wielu z nich decyduje się na wynajem, przez co to dobra lokalizacja pod inwestycje.

Ile w Gdańsku trzeba zapłacić za mieszkanie?

Gdańsk to idealne miejsce na zakup nieruchomości. Z racji, że jest to miasto turystyczne, rentowny dla właściciela może być nie tylko najem długoterminowy, ale i krótkoterminowy. Tym bardziej, że coraz więcej osób ceni sobie wygodę takiego rozwiązania.

Gdańsk to miasto, gdzie powstaje najwięcej inwestycji z całego Trójmiasta. Za ile kupimy kawalerkę w Gdańsku? Małe mieszkanie w stolicy województwa pomorskiego można kupić za mniej niż 200 000 złotych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że ceny za metr kwadratowy w przypadku kawalerek są wyższe niż w przypadku większych mieszkań. Takie nieruchomości w Katowicach znaleźć można pod linkiem https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/gdansk/t/kawalerki/

Zdarza się, że w cenie mieszkania jednopokojowego można znaleźć lokal dwupokojowy. Gdańsk jest stosunkowo dużym miastem, przez co część dzielnic leży na tyle daleko od centrum, że znacząco wpływa to na ceny tamtejszych nieruchomości. Patrząc ogółem, średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości wynosi ponad 9 700 złotych. To o wiele więcej niż jeszcze kilka lat temu.

W Gdańsku średni metraż mieszkań na rynku pierwotnym to prawie 56 m². Tym samym łatwo obliczyć, że za nieruchomość trzeba zapłacić średnio 543 000 złotych. Skąd biorą się rosnące ceny? Duże znaczenie ma coraz większy rozwój miasta. Prowadzone są tu liczne inwestycje infrastrukturalne. Jednym z nich jest budowa drogi ekspresowej S6, która ma połączyć całe Trójmiasto z największymi miastami Polski północnej.

Co oferują deweloperzy?

Jak już wspomnieliśmy, w Gdańsku prowadzonych jest najwięcej inwestycji deweloperskich z całego Trójmiasta. Na swoich właścicieli czeka tam niejedna urocza kawalerka na sprzedaż. A z racji faktu iż Gdańsk to miasto uwielbiane przez studentów, mieszkania tego typu mają ogromny potencjał inwestycyjny. Ale w Gdański chętnie zamieszkują również młode pary i rodziny z dziećmi, więc pośród ofert deweloperów nie brakuje też większych nieruchomości. To właśnie dwupokojowych mieszkań na sprzedaż w Gdańsku buduje się najwięcej. Aktualnie pośród ofert deweloperów znajduje się około 1 000 takich nieruchomości, co stanowi ponad 1/3 wszystkich ofert.

Spory wybór dotyczy też mieszkań trzypokojowych. Łącznie na rynku pierwotnym jest ich ponad 800. Połowa mniej, bo około 400 ofert, to wspomniane kawalerki. Jeśli chodzi o metraż, najwięcej dostępnych mieszkań ma od 35 do 50 m². Co istotne, w Gdańsku na sprzedaż czekają także nowo wybudowane domy. Ich potencjał jeśli chodzi o wynajem nie jest aż tak wysoki, jak w przypadku mieszkań, a poza tym na zakup nieruchomości trzeba mieć przynajmniej 400 000 złotych.

 

Materiał opracowany przez eksperta portalu GetHome.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here