Jednym z podstawowych zadań, przed jakimi stają współczesne firmy logistyczne, jest optymalizacja przestrzeni magazynowej. Proces ten pozwala w pełni wykorzystywać dostępne pomieszczenia, poprzez wybór rozwiązań idealnie dopasowanych do potrzeb i możliwości danego przedsiębiorstwa, z uwzględnieniem parametrów takich jak kubatura obiektu czy rodzaj i charakter składowanych materiałów. Aby w optymalny sposób zagospodarować przestrzeń w magazynie, warto wybierać systemy regałowe, które w najlepszym stopniu odpowiadać będą naszym indywidualnym potrzebom.

Dynamiczny rozwój firmy często związany jest z koniecznością zwiększania wydajności magazynów. Niestety, nie zawsze mamy możliwość dobudowy kolejnej hali lub adaptacji dodatkowej przestrzeni. Czasem jest to zwyczajnie nieopłacalne, np. wówczas, gdy zwiększone zapotrzebowanie ma charakter sezonowy. Warto jedne w optymalny sposób wykorzystywać posiadaną przestrzeń magazynową, wybierając najlepsze dla naszych potrzeb systemy składowania produktów.

Przestrzeń magazynowa – czyli co?

Mówiąc o przestrzeni magazynowej, powinniśmy brać pod uwagę zarówno powierzchnię budynku, jak i parametry składowanych w nim materiałów – wymiary, kubaturę ładunków, sposób ich magazynowania itp. Jeśli towar magazynowany jest na paletach, należy liczyć się z koniecznością poszerzenia korytarzy dostępowych dla wózków widłowych, podestów oraz innych rozwiązań, mających na celu ułatwienie dotarcia do produktu. Jeśli projektujemy nowy magazyn, wszystkie te czynniki możemy uwzględnić przed rozpoczęciem inwestycji. Jeśli jednak stajemy przed koniecznością adaptacji istniejącego już pomieszczenia, warto skorzystać z oferty jednej z profesjonalnych firm, zajmujących się optymalizacją przestrzeni magazynowej. Wchodząc na stronę regalit.pl, możemy zapoznać się z bogatą ofertą producenta regałów magazynowych, dzięki którym możliwe jest pełne zagospodarowanie przestrzeni, niezależnie od warunków panujących w magazynie.

Jakie regały dla optymalizacji magazynu?

Wybierając regały do magazynu, powinniśmy posiadać wiedzę na temat ilości, gabarytów i sposobu składowania towaru. Wówczas znacznie łatwiej będzie nam podjąć decyzję co do tego, czy w naszym magazynie lepiej sprawdzą się tradycyjne regały paletowe, gwarantujące bezpośredni dostęp do produktów na paletach, czy może warto zdecydować się na regały przesuwne, pozwalające na eliminację dodatkowych korytarzy roboczych. Warto zapoznać się także z innowacyjnym rozwiązaniem, jakim są regały przepływowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here