saturator

Jeśli poszukujesz ciekawego pomysłu na prezent dla miłośnika wody gazowanej, postaw na designerski saturator! Jak działa takie urządzenie i dlaczego warto je mieć w swoim domu? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Kiedyś towar deficytowy

Jednym ze stałych elementów krajobrazu polskich ulic w sezonie wiosenno-letnim w czasach PRL-u były specjalne wózki z saturatorami, dzięki którym można było ugasić pragnienie orzeźwiającą wodą sodową, naturalną bądź z dodatkiem soku owocowego. Dużą popularnością cieszyły się też samoobsługowe saturatory z wodą sodową, które znajdowały się najczęściej w tzw. pijalniach wody sodowej. Niektórzy szczęśliwcy posiadali takie specjalne urządzenie do gazowania wody (oczywiście o mniejszych gabarytach) na własność. Dzisiaj półki sklepów uginają się pod naporem różnorodnych wód mineralnych, w tym gazowanych. W zależności od upodobań, możemy wybierać między wodami lekko, średnio lub mocno gazowanymi. Jednak niebywałą frajdę stanowi samodzielna saturacja wody przy pomocy nowoczesnego i poręcznego saturatora.

Wygoda i wspaniały smak

Zakup współczesnego syfonu do gazowania wody to świetna propozycja na prezent dla wszystkich miłośników bąbelków w napojach. Produkowane dzisiaj urządzenia tego typu jedynie w niewielkim stopniu przypominają swoich poprzedników z dawnych lat. Dzięki nowoczesnemu syfonowi w kilka chwil zwykła woda zamieni się w orzeźwiający gazowany napój, zaspokajając pragnienie w ciepłe dni. Współczesny syfon do wody to też bardzo duża wygoda użytkowania. Wystarczy wlać wodę do dołączonej do zestawu butelki, wcisnąć odpowiedni przycisk na urządzeniu, aby po kilku chwilach uzyskać ulubiony napój. Miłośnicy gazowanych wód smakowych mogą dodatkowo dolać do uzyskanego napoju ulubiony syrop lub sok owocowy. Dużą zaletą takiego urządzenia jest możliwość wyboru stopnia nagazowania wody.

Ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie

Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych syfonów do wody, które poza funkcjonalnością charakteryzują się też przepięknym wzornictwem. Współczesny saturator to kompaktowe urządzenie o opływowych kształtach i pięknych kolorach, a niektóre egzemplarze to prawdziwe perełki designu. Zakup saturatora do wody, to też ważny element codziennej troski o ochronę środowiska. Woda gazowana pozyskiwana z własnego syfonu to też duża oszczędność. Samodzielnie gazując wodę mineralną nie musimy kupować napoju w pojedynczych plastikowych butelkach, które zaśmiecają środowisko. Syfon dobrej jakości kupisz między innymi w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here