Oświetlenie pokoju dziecięcego

Lampy stanowią nieodzowny element pokoju dziecięcego. Decydując się na oświetlenie dla malucha, nie warto poprzestawać tylko na tym sufitowym. Oprócz niego także lampki nocne, czy biurkowe odgrywają bardzo ważną rolę w kąciku pociechy. Dlaczego? Przekonaj się!

Lampki umieszczone w odpowiednich miejscach nie tylko wprowadzą przytulny klimat, ale również sprawią, że Twoje dziecko jeszcze chętniej będzie przebywało w swoim pokoiku. Co więcej, oświetlenie pokoju dziecięcego powinno być adekwatne do wielkości pomieszczenia, tak by wzrok dziecka nie męczył się i nie psuł.

Jak dobrać oświetlenie do aranżacji wnętrza?

W przypadku oświetlenia sufitowego wszystko zależy od wielkości pomieszczenia. W małym pokoiku w zupełności wystarczy lampa wisząca z jedną żarówką. Czasem natomiast, gdy dwójka dzieci mieszka ze sobą w jednym pokoju i jest on podzielony na strefy, nie obejdzie się bez kilku źródeł światła. Wbrew stereotypowemu urządzaniu wnętrz, nie muszą być one wcale takie same. Jeśli maluchy mają inne zainteresowania i preferencje, możesz wybrać dla nich różne lampy. Pamiętaj jedynie o tym, by współgrały ze sobą, np. dzięki wspólnej kolorystyce.

Jeśli Twoje dziecko lubi książki, umieść w jego pokoju więcej lampek, np. w postaci kinkietu przy łóżku, by mogło wieczorami zaczytywać się w swoich ulubionych lekturach lub zaaranżuj mu osobny kącik czytelniczy. Wtedy na małym stoliku możesz umieścić lampkę, która będzie emitowała delikatne, lekko rozpraszające się światło. To miejsce wprost idealne do czytania ulubionych książek.

Lampki nocne do pokoju dziecięcego

Chyba żaden pokój nie obędzie się bez lampki nocnej. Dlaczego? Ma ona mnóstwo zastosowań. Sprawdzi się podczas wspólnego wieczornego czytania bajek, ale także wtedy, kiedy dziecko jest maleńkie, a Tobie zdarza się przychodzić do niego kilka razy w ciągu nocy, by je nakarmić. Takie delikatne oświetlenie sprawi, że nie będzie konieczne częste zapalanie i gaszenie światła. To źródło światła może się świecić nawet przez całą noc, ponieważ zupełnie nie przeszkadza w spaniu.

Lampki nocne do pokoju dziecięcego

Następnym etapem życia dziecka, w którym przydać się może ta niepozorna lampka, jest czas, w którym zaczyna ono spać samo. Takie delikatne oświetlenie da mu poczucie bezpieczeństwa, a często nawet ułatwi zasypianie. Co więcej, pomoże pozbyć się strachu przed ciemnością. Ciepłe światło wprowadzi w pokoju przyjemną atmosferę i uspokoi maluszka.

Prawidłowe oświetlenie biurka

Kiedy Twoje dziecko zaczyna chodzić do szkoły, bardzo ważnym miejscem w jego pokoju staje się strefa przeznaczona do nauki. Odpowiedniej wysokości biurko i wygodne krzesło to podstawa, ale równie ważne okazuje się także właściwe oświetlenie. Wybierz taką lampkę, którą będzie można skierować w wybrane miejsce, np. na książkę, czy zeszyt. Najlepiej sprawdzi się taka z długim, regulowanym ramieniem, co pozwala na ustawienie jej pod odpowiednim kątem. Zwróć uwagę również na ustawienie lampki. Jeśli Twoje dziecko jest praworęczne, oświetlenie ustaw po lewej stronie (i odwrotnie), by maluch nie zasłaniał sobie źródła światła.

Największy wybór oświetlenia

Jeśli jesteś właśnie na etapie wyboru akcesoriów do pokoju swojego dziecka, nie zapomnij o oświetleniu. Odpowiedni dobór źródeł światła stworzy przyjazny klimat w pokoju Twojego malucha oraz sprawi, że będzie czuł się w nim miło i przyjemnie. Zajrzyj na https://sarenka.eu/ i sprawdź ofertę sklepu internetowego, w którym oprócz oświetlenia znajdziesz również meble dziecięce, materace i wiele więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here