Brazylia

Brazylia kojarzy się przede wszystkim z wielkim pomnikiem Chrystusa, górującym nad Rio de Janeiro, miłością do piłki nożnej i dobrej zabawy, kolorowym karnawałem i porywającymi do tańca rytmami samby. Z czego jeszcze słynie i co można tam robić podczas wakacji w Brazylii? Mamy dla Ciebie kilka pomysłów.

Wakacje w Brazylii – dlaczego warto wybrać ten kraj na urlop?

Brazylia to doskonałe miejsce na słoneczny urlop w ciekawym miejscu. To kolorowy kraj pełen kontrastów, uśmiechniętych ludzi, doskonałej zabawy, ale także pięknych zabytków i zapierającej dech natury. Wybrzeże słynie z długich plaż z drobnym piaskiem, turkusowej wody i wakacyjnej atmosfery. Tutejsze miasta i wioski urzekają swoją niepowtarzalną atmosferą i historią, jak np. pierwsza stolica Brazylii – Salvador z bogatym dziedzictwem architektonicznym. Ten kraj to przede wszystkim różnorodność, więc niezależnie od tego, jak lubisz spędzać wakacyjny czas, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie, dlatego nie zwlekaj – sprawdź propozycje wyjazdów na wakacje do Brazylii w ITACE.

Pogoda w Brazylii – kiedy najlepiej polecieć tam na urlop?

Wakacje w Brazylii

Od końca jesieni do początku naszej wiosny w Brazylii panuje lato, więc jest to doskonały czas na wakacje tutaj. Od listopada do początku marca na miejscu można cieszyć się słońcem i wysokimi temperaturami oraz wypoczywać na zachwycających plażach Wybrzeża Kokosowego, ale także zwiedzać i eksplorować ten wyjątkowy kraj.

Z czego słynie Brazylia? Tych miejsc nie przegap podczas swoich wakacji!

Piąty co do wielkości (pod względem powierzchni) kraj świata jest pełen wspaniałych miast i miasteczek, zachwycających plaż na wybrzeżu oraz cudów natury. Najbardziej znanym miejscem tego kraju jest Rio de Janeiro z wysokimi biurowcami i nowoczesną zabudową, która kontrastuje tu z małymi domkami biednych dzielnic, lasami tropikalnymi i turkusową wodą oblewającą bielutkie plaże, w tym tę najpopularniejszą – Copacabanę. To miejsce, które tętni rytmami samby, możesz tu zobaczyć ludzi grających w piłkę nożną i pokazy tak popularnej w Brazylii capoeiry – połączenia sztuki walki z tańcem. Symbolem miasta jest stojący na górze Corcovado pomnik Chrystusa Króla Odkupiciela. Z czego jeszcze słynie Brazylia? Z klimatycznej zabudowy, m.in. w kolonialnym mieście Cachoeira czy pierwszej stolicy kraju – Salvadorze. Nie brakuje też atrakcji naturalnych. Do tych najbardziej znanych należą: 

  • Rezerwat Przyrody Sapiranga słynący z egzotycznej roślinności i malowniczych wodospadów. 
  • Amazonia – wilgotny las liściasty porastający dorzecze Amazonki. To miejsce nazywane jest „zielonymi płucami świata”.
  • Wodospady Iguaçu – znajdują się na granicy brazylijsko-argentyńskiej, a ich kaskady opadają do rwącej rzeki, tworząc nie tylko przepiękny spektakl, ale także szumiący „koncert”.
  • Park Narodowy Pantanal Matogrossense z dziewiczym krajobrazem i egzotycznymi zwierzętami, m.in. kapibarami, tapirami czy jaguarami. Znajdują się tu także największe mokradła świata.

Pogoda w Brazylii

Szukasz miejsc na aktywny wypoczynek? Znajdziesz je w okolicach Salvadoru, gdzie możesz uprawiać wind- i kitesurfing. Miłośnicy nurkowania powinni wybrać się do Banco da Panela, gdzie znajdują się wraki statków z XVIII w. 

Jak widzisz, Brazylia to nie tylko miejsce tętniące rytmami samby i kolorowego karnawału, ale również doskonały kierunek na zimowe wakacje. Ty też już szukasz terminu na urlop w tym kraju? Na pewno będzie wyjątkowy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here