osłony okienne

Barwy obecne w naszym otoczeniu, w tym w pomieszczeniach, w których przebywamy, mają wpływ na nasze emocje i stan psychiczny. Co interesujące, sposób, w jaki odbieramy kolory, nie zależy od naszego pochodzenia czy kultury. Zależnie od ilości docierającego do pomieszczenia światła, barwy w nim obecne mogą być różnie postrzegane. Wpływ na to ma mają między innymi osłony okienne. Jak dobrać ich kolor we wnętrzach, aby przepuszczały odpowiednią ilość promieni słonecznych i pasowały do reszty wystroju?

Jak dopasować kolor rolet do wnętrza?

Rolety pełnią funkcje ochrony przed słońcem, zapewniają prywatność i jednocześnie dodają stylu wnętrzom. Niestety, nie każdy poświęca uwagę dopasowaniu ich koloru do wystroju pomieszczenia, chociaż jest to bardzo ważna kwestia. Jeśli chcesz, aby rolety materiałowe lub inne harmonijnie wpisywały się w kolorystykę pomieszczenia, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów.

Po pierwsze, ich kolor we wnętrzach powinien odpowiadać poziomowi zaciemnienia, jakiego oczekujesz w danym pomieszczeniu. Jeśli planujesz stworzyć przyjemny półmrok, warto wybrać ciemne odcienie tkaniny. Jeśli natomiast zależy Ci na tym, żeby do pomieszczenia docierało jak najwięcej światła, wybierz np. rolety plisowane w pastelowych kolorach.

Dla tych, którzy preferują harmonię, istnieje możliwość wykorzystania palety barw. Zgodnie z tą zasadą, należy łączyć ze sobą zimne barwy z zimnymi lub ciepłe z ciepłymi. Na przykład, salon w odcieniach pomarańczy zyska na blasku dzięki czerwonym roletom, a błękitna sypialnia stanie się bardziej przytulna, jeśli wybierzesz rolety w kolorze granatu oferowane w sklepie anwis.pl.

Jak dobrać kolor plis do pomieszczeń?

Wybór odpowiedniego koloru plis do wnętrza może stanowić wyzwanie. Trudno jednoznacznie określić, jaki odcień będzie najlepszy, ponieważ preferencje są subiektywne. Niemniej jednak warto zrozumieć znaczenie niektórych barw, co może dostarczyć inspiracji przy wyborze odpowiedniego koloru.

Kolor ma wpływ nie tylko na wygląd pomieszczenia, ale także na nasze samopoczucie podczas przebywania w nim. Rolety plisowane w kolorze białym stanowią wszechstronne rozwiązanie, które pasuje do wielu stylów, takich jak skandynawski, zwłaszcza do pomieszczeń o mniejszym doświetleniu, na przykład tych z oknami wychodzącymi na północ. Biały i szary kolor stanowią również neutralne tło, które doskonale komponuje się z różnymi dekoracjami.

Niebieski kolor często wybierany jest do sypialni, ponieważ ma działanie uspokajające i relaksujące. Barwa zielona kojarzy się z harmonią i spokojem, dlatego jest również często stosowana w aranżacji wnętrz. Z kolei czerwień i żółty, gdy używane są z umiarem, mogą pobudzać do działania i symbolizować energię. Plisy w tych kolorach, zwłaszcza w salonie lub pokoju dziecięcym, mogą dodawać wnętrzu życia i wyrazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here