Woal

Obecnie na rynku firany są szyte z różnych materiałów, ale woal gładki dla wielu osób na długo pozostanie pierwszym wyborem. Ta tkanina to numer jeden przede wszystkim ze względu na lekkość i uniwersalizm, który sprawia, iż takie firany to trafiony wybór do każdego wnętrza. Chcesz się o tym przekonać? Zapraszamy do artykułu.

Woal gładki: domowy klimat w każdym wnętrzu

Delikatne i zwiewne firanki, które w swym składzie mają woal gładki to idealny wybór do nowoczesnych pomieszczeń, którym trzeba nadać nieco domowego i przytulnego klimatu. Salon urządzony bardzo minimalistycznie wygląda jak z katalogu meblowego, ale jeżeli taką aranżację uzupełnisz o woal gładki w oknach, całość nabierze bardziej domowego charakteru bez skazy na stylowości. Woal jest tak delikatny, że pasuje absolutnie do wszystkiego i sprawdzi się idealnie zarówno przy ciemnej, jak i jasnej podłodze, przy szarych, jak i niebieskich meblach.

Firany z woalu w salonie: klasyk, który warto mieć

Salonowe firany z woalu to rodzaj wyposażenia domu, w jaki zdecydowanie warto zainwestować. Duże, przeszklone przestrzenie wyglądają imponująco, ale czasami każdy chciałby mieć odrobinę prywatności. Dodatkowo woal gładki to tkanina, która przepuszcza światło, więc ryzyko, iż salon stanie się ciemny jak piwnica w ogóle nie wchodzi w grę. Wśród firan z woalu można znaleźć zarówno proste i bezkompromisowe modele bez zdobień, jak i te z wzorami.

Woal gładki na metry: kiedy zdecydowanie warto?

Zakup woalu gładkiego na metry może okazać się szczególnie opłacalny w przypadku gdy chcesz mieć jednolite firanki w każdym pomieszczeniu oraz gdy potrzebujesz firanek do wyjątkowo małego bądź też dużego okna o niestandardowym rozmiarze. Dzięki materiałowi uszyjesz bez problemu wymarzone firanki, a Twoje aranżacje dzięki temu zyskają na oryginalności. Ta tkanina może być upinana w różny sposób i pasuje do lekkich zasłonek gładkich oraz wzorzystych. Można również postawić na swego rodzaju nonszalancję i zrezygnować z zasłon.

Woalowe firanki: kiedy gładkie, a kiedy fantazyjne?

Mnogość modeli firanek woalowych sprawia, iż wiele osób może zastanawiać się nad tym, w jakich wnętrzach można postawić na fantazyjne woale z wzorami. Oczywiście takich aranżacji może być wiele. Wzorzyste woale będą świetnie wyglądać jako uzupełnienie do minimalistycznych wnętrz oraz do przestrzeni, w których dominują dwa lub trzy kolory. W przypadku delikatnych aranżacji retro oraz pasteli takie rozwiązania również będą strzałem w dziesiątkę. Zupełnie gładkie woale również świetnie się prezentują – zwłaszcza w mocnych kolorystycznie aranżacjach, gdzie potrzeba nieco wyciszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here