Woskowy zawrót głowy

0
2429

Produkty pszczele są bardzo popularne w Polsce. To nie tylko miód, ale także wosk, pierzga pszczela – produkty te reprezentują wysoką jakość i mają niebagatelną wartość dla naszego zdrowia. Warto z nich korzystać na wszelkie możliwe sposoby. Jedną z bardzo ciekawych opcji są, znane od wieków, świece woskowe.

  1. Świeczki z wosku dla każdego
  2. Zrób coś sam!
  3. Zdrowy i cudowny wosk

Świeczki z wosku dla każdego

Do wykonania świecy woskowej w warunkach domowych będziemy potrzebowali formy do wyrobu świec. Możemy je nabyć przez internet, np. w sklepie Centrum Pszczelarskie Łukasiewicz. Jest to największa witryna sieciowa nad Wisłą, która zajmuje się obrotem artykułami pszczelarskimi, w tym także silikonowymi formami do odlewania świec. Formy te mają bardzo zróżnicowane kształty oraz wielkość, a więc każdy amator niebanalnych świeczek, znajdzie tu coś dla siebie. Są tu dostępne formy w kształcie zwierząt, piramid, aniołów, baranków, kulek, choinek, itp.

Zrób coś sam!

Wosk do własnoręcznego wyrobu świec możemy nabyć poprzez internet. Dzięki takiemu zakupowi będziemy mogli przygotować specjalne świece na Boże Narodzenie albo z innej okazji. Nic nie może się równać z naturalnym zapachem stopionego wosku, który będzie unosił się w naszym mieszkaniu. Wosk pszczeli jest produktem w stu procentach organicznym. Warto jednak wcześniej sprawdzić, czy ktoś z naszych domowników albo gości nie jest na niego uczulony. Możemy także obdarować własnoręcznie zrobionymi świecami bliskich lub przyjaciół w ramach dodatku do prezentu z okazji urodzin lub świąt. Taka spersonalizowana propozycja na pewno będzie wspaniałym uzupełnieniem każdego upominku.

Zdrowy i cudowny wosk

Oprócz tego, że wosk pszczeli służy do wyrobu świec, jest także składnikiem wielu kosmetyków do pielęgnacji ciała. Warto korzystać także i z tych zalet wosku – zwłaszcza, że Polska należy do jednych z największych producentów tego typu produktów w Europie. Dodatkowym atutem jest to, że produkty pszczele z polskich lasów oraz pól są ekologiczne a także najwyższej jakości. Nie mamy tutaj czego się wstydzić. Gustowna świeczka na stole w kuchni czy na parapecie w sypialni, wykonana z surowca pszczelego od sprawdzonych producentów, rozświetli wieczór, nadając mu niepowtarzalną atmosferę. Kto wie, może wywoła wspomnienia z domu dziadków albo z dawno zapomnianych wakacji na Kaszubach? No i zawsze będziemy mogli ją wykorzystać do andrzejkowych wróżb w gronie najbliższych przyjaciół. Woskowa podróż ma piękny zapach – warto w nią się udać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here