Wszystko o kontenerach na działkę

0
899

Działka rekreacyjna to miejsce, w którym można miło spędzić czas. Na działce jednak powinien znajdować się odpowiedni obiekt budowlany, w którym można wypocząć niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Dotychczas powszechnie stosowanym rozwiązaniem na działkach rekreacyjnych były altanki. Obecnie altanki są wypierane coraz częściej przez kontenery na działkę. Jaka jest przewaga kontenera na działkę nad tradycyjną altanką? Co trzeba zrobić, żeby na działce zainstalować kontener? Na te pytania udzielamy odpowiedzi w poniższym tekście.

Kontener czy altanka?

Podstawowa różnica pomiędzy altanką i kontenerem dotyczy materiałów, z których budowle są wykonane. W przypadku altanek najbardziej popularnym materiałem jest drewno. Drewniana altanka ma jednak bardzo duże wady. Nie jest odporna na włamanie i kradzieże. Odpowiednie zabezpieczenie przed kradzieżą jest szczególnie ważne na działce. Właściciel działki nie jest w stanie prowadzić przez cały czas odpowiedniego nadzoru. Dlatego warto zainwestować w kontener na działkę. Jest to modułowa budowla, która wykonana jest z blachy. Dominujący materiał sprawia, że dostanie się do wewnątrz kontenera jest trudniejsze, niż w przypadku tradycyjnej altanki. Kontener taki oprócz typowej funkcji rekreacyjnej może również spełniać funkcję magazynową.

Zaletą technologii modułowej, która zastosowana jest przy produkcji kontenerów na działkę jest łatwość rozbudowy. Budowla, którą instalujemy może składać się z dowolnej liczby modułów. Moduły te można łatwo połączyć ze sobą oraz dostosować do własnych potrzeb. Kontener, który chcemy postawić na działce może już posiadać odpowiednie rozwiązania ułatwiające stworzenie zaplecza sanitarnego. Łatwość budowy oraz aranżacji kontenera na działkę przekłada się na niski koszt takiego rozwiązania. Kontener przeznaczony na działkę to budowla znacznie bardziej konkurencyjna kosztowo od tradycyjnej altanki. Budowa kontenera jest również dużo szybsza w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Czy trzeba mieć pozwolenie na budowę kontenera na działce?

Pozwolenie takie w teorii nie jest potrzebne. Budowa kontenera bez pozwolenia dopuszczalna jest w przypadku, kiedy taka budowla posiada charakter tymczasowy. Jednak w praktyce kontenery są instalowane po to, żeby służyć przez lata. Dlatego dopełnienie formalności jest niezbędne. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie mtoilet.pl/aktualnosci/kontener-na-dzialke. Budowa kontenera na działce w oparciu o zgłoszenie możliwa jest pod pewnymi warunkami. Warunki te dotyczą wielkości kontenera oraz wielkości działki. Kontener nie powinien mieć więcej niż 35 metrów kwadratowych. Na działce o powierzchni 500 metrów kwadratowych można umieścić tylko dwa takie kontenery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here