Środki ochrony osobistej

Stopniowe uwalnianie gospodarki, na które wszyscy czekają, jest oczywiście potrzebnym krokiem, natomiast wymaga ono od pracodawców zupełnie innego podejścia do kwestii ochrony indywidualnej pracowników. Pracownicy bardzo wielu branż będą narażeni na kontakt z wirusem i trzeba zrobić wszystko, aby ograniczyć związane z tym ryzyko zakażenia. Podstawą będzie odpowiednia odzież ochronna taka jak maseczki czy fartuch hydrofobowy.

  1. Ochrona to podstawa 
  2. Jak chronić ciało?

Ochrona to podstawa

Dostępne maseczki różnią się nie tylko sposobem wykonania, lecz także materiałem, z którego są wykonane. Chodzi przede wszystkim o swobodę oddychania, jaką on zapewnia, oraz poziom ochrony przed wirusem. Obecnie wszyscy musimy nosić maski w miejscach publicznych, natomiast szczególnie warto zadbać o tych, którzy w tych maskach będą musieli spędzić większość dnia pracy. Z myślą o nich warto zakupić maseczki z 2-warstwowego polipropylenu PP-30. Zaletą tego materiału jest to, że zapewnia redukcję wilgoci. Nie bez powodu to właśnie ten materiał stosuje się powszechnie do produkcji odzieży oraz elementów ochrony osobistej dla medyków. Maseczka polipropylenowa nie tylko ogranicza kontakt drobnoustrojów z naszym ciałem (szczególnie w okolicy twarzy), lecz także zmniejsza tempo rozwoju drobnoustrojów na powierzchni materiału. Chroni więc przed ryzykiem samozakażenia, o którym również należy pamiętać. Warto zwracać jednak uwagę nie tylko na materiał, ale i sposób wykonania. Dla pracowników, którzy maseczki będą musieli nosić przez większość dnia pracy, ogromne znaczenie będzie miała wygoda noszenia tych zabezpieczeń. Dobrym wyborem są więc maseczki, które posiadają wygodne gumki, które nie powodują dyskomfortu podczas noszenia, a także nie wywołują uszkodzeń i podrażnień skóry w okolicy uszu. Maseczki 20 sztuk można kupować w zestawach, co znacznie ułatwia zaopatrzenie się pracodawcy w potrzebną ilość zabezpieczeń.

Jak chronić ciało?

Nikt spoza służb medycznych i pomocy niesionej osobom cierpiącym na Covid-19 nie będzie oczywiście nosił kombinezonów ochronnych takich, jakie przygotowane zostały z myślą o medykach czy osobach pracujących w laboratoriach. Trzeba jednak pamiętać o osobach, których codzienna praca niekoniecznie z osobami chorymi, również wystawia ich ciało na ryzyko kontaktu z koronawirusem. W takiej sytuacji być może warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu, jakim jest fartuch hydrofobowy. Wykonany jest on z włókniny – polipropylenu PP-19, który świetnie sprawdza się jako ochrona przez zabrudzeniem, zapyleniem czy zachlapaniem. Wiemy doskonale, że koronawirus może utrzymywać się na materiałach wiele godzin. Podczas pracy łatwo jednak o tym zapomnieć. Dlatego też wyposażenie pracowników w maseczki i fartuchy jest tak cennym rozwiązaniem. W ten sposób można ograniczyć przenoszenie zarazków na ubraniach, ograniczyć ekspozycję prywatnej garderoby na czynniki zewnętrzne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here