5 powodów, dla których warto postawić na grill gazowy

Planujesz zakup grilla, ale nie możesz zdecydować się na konkretny typ sprzętu? Nic dziwnego! Od dłuższego czasu branża rozwija się w naprawdę szybkim tempie, a w sklepach pojawiają się coraz ciekawsze propozycje. Niemałą popularnością cieszą się grille gazowe, które są dobrą alternatywą dla tradycyjnych produktów na węgiel. Sprawdź, dlaczego podczas zakupów zdecydowanie warto zwrócić uwagę na takie urządzenia.

Grillowanie bez dymu i rozpalania

Jednym z największych problemów w przypadku tradycyjnych grilli jest konieczność rozpalania, któremu nie zawsze sprzyjają warunki pogodowe. Na dodatek przyrządzaniu potraw z rusztu towarzyszy dym, którego zapach czuć później w ubraniach i włosach. Dym może również przeszkadzać sąsiadom. Grill gazowy Broil King nie wymaga natomiast rozpalania i nie wytwarza dymu. Jest bowiem zasilany butlą gazową, a ogień wydobywa się z palników. Wokół roznosi się zatem jedynie zapach przyrządzanych dań.

Praktyczne funkcje

Przyrządzanie dań z rusztu w przypadku grilla gazowego to naprawdę czysta przyjemność. Takie urządzenia są wyposażone bowiem w szereg udogodnień. Bardzo często można spotkać się np. z opcją regulacji temperatury np. za pomocą pokręteł. Ponadto warto zwrócić uwagę na obecność bocznej kuchenki, rusztu do przechowywania gotowych potraw, dodatkowych szafek czy też systemów odparowywania. Dobrym pomysłem mogą okazać się również ociekacze tłuszczu i szyny aromatyzujące. Dostępne są nawet grille z oświetleniem, które z pewnością przyda się podczas grillowania po zmierzchu.

Niepowtarzalny smak potraw

Dania przyrządzone na grillu gazowym mają zupełnie inny smak niż w przypadku tradycyjnego sprzętu na węgiel. Do mięsa, warzyw i innych produktów nie dociera dym, który nie tylko jest szkodliwy, ale często też zapewnia gorzkawy posmak. Grill gazowy z oferty sklepu online Grill Majster pozwala uniknąć posmaku dymu i spalenizny. Daje też możliwość pełnej kontroli nad temperaturą płomienia, a ciepło jest rozprowadzane równomiernie. Na dodatek tłuszcz spływający na szyny aromatyzujące odparowuje z blaszek i następnie przenika do potraw, nadając im naprawdę wyjątkowy smak.

Łatwość obsługi

Fani grilli gazowych cenią je również za łatwość obsługi. Nie trzeba mieć żadnej wiedzy dotyczącej rozpalania czy też podtrzymywania żaru, żeby przygotować smaczne, aromatyczne dania. Urządzenie często można włączyć poprzez naciśnięcie zaledwie jednego przycisku. Elektroniczny system zapłonowy niemal natychmiast uruchomi grill gazowy. Co więcej, do zmniejszenia bądź zwiększenia temperatury płomienia wystarczy przekręcenie pokręteł.

Większe bezpieczeństwo

Choć obecność butli gazowej budzi w wielu osobach obawy, to takie rozwiązanie wbrew pozorom jest bardzo bezpieczne. Warto jednak od czasu do czasu sprawdzić szczelność systemu gazowego, a także zadbać o prawidłowe podłączenie butli. Niewątpliwą zaletą takich urządzeń jest również brak dużego, niekontrolowanego płomienia, który w przypadku tradycyjnych grilli węglowych może być przyczyną pożaru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here