Aktywne lato w Gdańsku – jak spędzić czas na sportowo

Kiedy myślimy o wakacjach w Gdańsku, to najczęściej mamy na myśli spacery po starówce, porcie czy parkach, plażowanie nad morzem, wizyty w urokliwych knajpkach lub grillowanie ze znajomymi. Jeśli jednak jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku, warto poznać garść inspiracji, jak spędzić czas na sportowo w tym mieście. Oto nasze propozycje!

Trening na siłowni

Jeśli zależy Ci na zbudowaniu formy, mimo wakacji nie chcesz rezygnować z intensywnych treningów lub po prostu lubisz się zmęczyć, udaj się na trening. Siłownia Wrzeszcz Total Fitness to możliwość odbycia treningu cardio, siłowego, funkcjonalnego, interwałowego i wielu innych. Do dyspozycji masz przestronne strefy do ćwiczeń, nowoczesny sprzęt i pomoc trenera, kiedy będziesz potrzebował wsparcia – np. w kwestii obsługi maszyn czy wskazania, jak prawidłowo wykonać dane ćwiczenie. Niech wakacje nie będą wymówką – zadbaj o swoje zdrowie i spędź aktywnie czas na gdańskiej siłowni!

Zajęcia grupowe w klubie fitness

Jeśli w grupie jest Ci raźniej, lubisz jak wykwalifikowany trener prowadzi zajęcia i chcesz w ciekawy sposób spędzić czas, zajęcia grupowe to strzał w dziesiątkę. W siłowni Total Fitness realizowane są różnego rodzaju aktywności, dlatego bez trudu dopasujesz je do swoich możliwości i upodobań. Mogą to być:

  • intensywne zajęcia spalające, np. trening obwodowy czy tabata;
  • zajęcia wzmacniające mięśnie, np. pumpy lub silny brzuch;
  • zajęcia relaksujące, rozciągające i ujędrniające, np. aerial yoga czy stretching.

Przejażdżki rowerowe, hulajnogi, rolki

Gdańska infrastruktura sprzyja spędzaniu czasu aktywnie na świeżym powietrzu. To dodatkowo okazja na atrakcyjne chwile w gronie bliskich – zamiast kina, możecie wspólnie pospalać kalorie (a później nadrobić je na pysznym koktajlu albo sorbecie owocowym!). W sieci znajdziesz trasy rowerowe, które przebiegają zarówno przez bardziej turystyczne lokalizacje, jak i te oddalone od centrum, gdzie w spokoju się zrelaksujesz. Oczywiście po trasach rowerowych możesz też jeździć na hulajnodze czy rolkach, o ile sprzyjają ku temu warunki.

Spacery, jogging, nordic walking

Dla zwolenników mniejszej intensywności dobrą opcją są długie spacery po malowniczym Gdańsku, uprawianie nordic walkingu, czyli spacerów z kijkami, albo bieganie we własnym tempie. Taką aktywność można uprawiać o dowolnej porze dnia – w zależności od preferencji. Warunkiem jest oczywiście sprzyjająca aura na zewnątrz. Jeśli tej nie ma – wówczas można udać się do siłowni, aby pobiegać lub pospacerować na bieżni.

Gry zespołowe

W Gdańsku istnieje wiele sekcji sportowych, gdzie możesz się zapisać, aby amatorsko lub hobbystycznie uprawiać sport. Jeśli jednak ma to być doraźne, świetnym pomysłem jest zorganizowanie się z grupą znajomych (np. w social mediach), aby rozegrać mecz. Może to być siatkówka plażowa, koszykówka, ringo, bule, badminton i wiele innych. Wszystko zależy od tego, co lubisz i jaką ekipę uda Ci się zorganizować!

Jak widzisz, sposobów na aktywne spędzenie czasu w Gdańsku jest wiele. Zdecyduj się na formę, która najbardziej Ci odpowiada, a satysfakcja gwarantowana! Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here