antyki

Każdy z nas uczy się i pracuje w jakimś określonym celu. Wielu osobom przyświeca jasno określony cel: chcą podkreślić swój wysoki status społeczny. Rozwój ekonomiczny naszego społeczeństwa powoduje, że coraz większą ilość ludzi stać na w miarę dostatnie życie. Problemu nie stanowią już posiadanie komfortowego mieszkania, nowego samochodu czy częste wyjazdy zagraniczne. Jak więc wyróżnić się na tle innych osób? Godnym uwagi pomysłem jest inwestycja w antyki, które mogą stanowić wyposażenie domu, gabinetu lub ogrodu.

Antyki do domu

Antyki mogą z powodzeniem stanowić wyposażenie mieszkania lub domu. Najlepiej prezentują się w starych, ale odrestaurowanych kamienicach, stylizowanych nowych budynkach jednorodzinnych lub willach albo pałacykach. Jakiego rodzaju antyki mogą stać się naszą własnością? Wśród nich wymienić można spory zakres antycznych mebli, takich jak: antyczne biblioteczki, sekretery i sekretarzyki, stare kredensy i szafy antyczne, witryny antyczne, komody antyczne, sofy i szezlongi, antyczne toaletki, stoły, stoliki, krzesła i fotele, a także kompletne zestawy mebli antycznych. Renomowany sklep z antykami Rokaj.pl proponuje także meble weneckie oraz meble gdańskie.

Uzupełnieniem antycznych mebli są dodatki będące w takim samym stylu. Na ścianach pięknie prezentują się antyczne obrazy, lustra i zegary. Z kolei sufity warto przyozdobić efektownym antycznym oświetleniem, typu kryształowy lub drewniany żyrandol. Warte uwagi są także oryginalne kinkiety i kandelabry.

Osoby, które uwielbiają wyrafinowane rozwiązania w zakresie wystroju wnętrz, mogą zdecydować się na zakup reprezentacyjnej rzeźby, którą można postawić, na przykład w domowym hallu. Taka rzeźba może być wykonana z marmuru, drewna lub brązu i przedstawiać, na przykład popiersia cesarzy rzymskich. W opcji są także rzeźby orientalne, które prezentują głowę lub ciało buddy.

Antyki do gabinetu

Idea antycznego wyposażenia wnętrz może dotyczyć także pomieszczeń, w których wykonujemy swoje obowiązki zawodowe. Antyki są mile widziane w gabinetach przedstawicieli zawodów prawnych lub medycznych, jak również prezesów dobrze prosperujących przedsiębiorstw. Meble antyczne uwypuklają status społeczny właściciela lub użytkownika gabinetu.

Jakiego rodzaju antyki warto zatem postawić w swoim pokoju do pracy? Z całą pewnością będą to: antyczne biurko, antyczny sekretarzyk, antyczna szafa, antyczna komoda oraz antyczne krzesła. Meble z dawnych czasów zrobione są z wysokiej jakości materiałów, które przetrwają kolejne pokolenia. Są przy tym komfortowe w użytkowaniu.

Antyki do ogrodu

Co ciekawe, antyki można umieścić także w ogrodzie. Mogą zdobić podjazd lub trawnik. Sprzedawcy antyków oferują efektowne elementy małej architektury, takie jak: latarnie, gazony, ławeczki, klasyczne okrągłe stoły. Ogromne wrażenie na odwiedzających zrobią także stylowe antyczne fontanny, w tym egzemplarze wolnostojące lub przyścienne.

Niekwestionowanym atutem antyków ogrodowych jest ich unikatowość. Trudno jest bowiem odnaleźć dwa takie same modele. Dzięki nim nasz ogród jest zatem jedyny w swoim rodzaju. Antyczna architektura ogrodowa nadaje się do tworzenia różnych stref, w tym strefy spacerowej oraz miejsc do wypoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here