Maszynka do mielenia mięsa to funkcjonalny i użyteczny sprzęt. Z jej pomocą nie tylko zmielimy mięso na kotlety mielone czy spaghetti bolognese, ale również zmielimy ser na puszysty sernik, orzechy do ciasta czy zetrzemy ziemniaki na placki ziemniaczane. Do takich zadań świetnie nadaje się elektryczna maszynka do mięsa Zelmer. Podpowiadamy, co potrafi taka maszynka i do czego jeszcze można ją wykorzystać.
Jak jest zbudowana maszynka do mięsa Zelmer?
Wszystkie maszynki do mielenia mięsa mają taką samą budowę. Składają się z:
- Korpusu
W nim znajduje się silnik, który napędza całe urządzenie. Maszynki marki Zelmer mają silniki o mocy ponad 1000 W, dzięki czemu doskonale sprawdzą się do zastosowań domowych. Wydajność mielenia różni się w zależności od modelu, jednak najlepsze są w stanie zmielić nawet 2,5 kg mięsa w ciągu jednej minuty. Jeśli natomiast chodzi o korpus, to we wszystkich maszynkach marki Zelmer jest on wykonany z tworzywa sztucznego.
- Komory mielenia
Jest to miejsce, do którego z jednej strony wkładamy mięso, a z drugiej wyjmujemy już mięso zmielone. W komorze znajdują się inne elementy wyposażenia, takie jak: ślimak, nożyk, sitko i nakrętka. Z racji tego, że komora jest elementem najmocniej eksploatowanym, w maszynkach Zelmer producent zastosował komory metalowe, które są bardziej wytrzymałe niż komory plastikowe. Jeśli natomiast chodzi o nożyk do maszynki, działa on dwustronnie, co znacznie przyspiesza pracę.
- Popychacza
Jest to jedna z tych części, które mają zapewnić bezpieczeństwo podczas pracy. Popychacz ułatwia wkładanie produktów do komory mielenia, dzięki czemu ryzyko skaleczenia się jest znikome.
- Miski
To rodzaj podajnika, na którym układa się mięso tak, by nie trzeba było przerywać pracy.
Co potrafi elektryczna maszynka do mięsa Zelmer?
Maszynki do mielenia mięsa marki Zelmer są wielofunkcyjne, ponieważ można do nich podłączyć liczne moduły. W ten sposób szybko przeobrazimy maszynkę w rozdrabniacz do warzyw, wyciskarkę do cytrusów czy młynek do mielenia. Najprostsze modele maszynek mają w swoim wyposażeniu tylko podstawowe wyposażenie, czyli 2 sitka ze stali nierdzewnej. Dodatkowe przystawki znajdziemy w droższych modelach maszynek. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by do swojej maszynki dokupić dodatkowe akcesoria. Należy jedynie sprawdzić ich kompatybilność. Oto co oferują współczesne maszynki do mielenia Zelmer:
- Krajarka – ten innowacyjny moduł pozwala kroić warzywa w kostkę, dzięki czemu bez błyskawicznie przygotujemy sałatkę jarzynową.
- Szatkownica – wyposażona w różne bębny tnące umożliwia ścieranie produktów na drobne i grube wiórki, przecieranie warzyw i owoców czy krojenie w plastry. Drobną tarkę możemy wykorzystać do starcia czekolady na wiórki, natomiast gruba świetnie nada się do tarcia ziemniaków.
- Młynek żarnowy – w młynku zmielimy nie tylko ziarna kawy, ale również nasiona zbóż, przyprawy, a nawet cukier.
- Wyciskarka do owoców – to praktyczny moduł, dzięki któremu przygotujemy świeży sok owocowo-warzywny. Ta przystawka nadaje się do miękkich produktów.
- Cytrusiarka – przeznaczona jest do wyciskania soku z owoców cytrusowych, czyli cytryn, pomarańczy czy limonek.
- Nadziewarka do kiełbas – dzięki niej szybko i łatwo przygotujemy domową kiełbasę.
Maszynka do mięsa Zelmer – jaką wybrać?
Maszynki do mielenia marki Zelmer od lat cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Nic w tym dziwnego, skoro cechują się wytrzymałą konstrukcją i wysoką funkcjonalnością, a do tego dostępne są w przystępnych cenach. Kilka lat temu popularna była maszynka Zelmer Diana 887.8 (ZMM1084), która zbierała pozytywne opinie wśród użytkowników. Dziś trudno jest wskazać, która maszynka marki Zelmer jest najlepsza – producent oferuje zróżnicowane modele, aby każdy mógł dopasować urządzenie do swoich potrzeb. Dużą popularnością cieszy się jednak maszynka do mielenia Zelmer ZMM4055B z szatkownicą i wyciskarką. Dzięki dodatkowym przystawkom zastępuje ona kilka innych mniejszych sprzętów AGD.