Co warto mieć na swoim tarasie w ogrodzie

Przydomowy taras bez wątpienia jest czymś, co warto mieć na ogrodzie. Idealnie nadaje się do biesiadowania latem w gronie znajomych i bliskich, opalania się czy odpoczywania przy muzyce lub z książką w ręku. Jednak żeby taras w ogrodzie należycie spełniał swoje funkcje, powinien mieć konkretne wyposażenie. Co dokładnie? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Meble tarasowe, czyli podstawowe wyposażenie ogrodu

Podstawowe wyposażenie ogrodu – i to nie tylko tego posiadającego taras – stanowią meble wypoczynkowe, na które zazwyczaj składa się zestaw foteli lub krzeseł oraz duży, kilkuosobowy stół ogrodowy.

Najpowszechniejsze, dostępne w wielu sklepach meble ogrodowe to:

  • meble drewniane – cechują się bardzo eleganckim wyglądem i solidnością, jednak zazwyczaj są dość drogie – tym bardziej że powinny być wykonane z drewna o dużej odporności na niekorzystne czynniki atmosferyczne;
  • meble z tworzyw sztucznych – stoły i krzesła wykonane z plastiku są wytrzymałe na wilgoć i promieniowanie UV, a do tego stosunkowo wytrzymałe. Ich największą zaletą jest niska cena, a wadą – najczęściej niezbyt wyszukany design;
  • meble rattanowe – krzesła i leżaki rattanowe są lekkie, a do tego wygodne. Dodatkowo, cechują się ciepłym, przyjemnym wyglądem, który doskonale pasuje do większości ogrodów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że meble z rattanu są wrażliwe na niskie temperatury i promieniowanie UV.

Taras w ogrodzie – co jeszcze warto kupić?

Mebli, które znakomicie będą pasowały na taras w ogrodzie, jest oczywiście zdecydowanie więcej. Z pewnością należy wskazać tu na przykład na idealne do popołudniowego leniuchowania hamaki oraz wiszące fotele. Te drugie stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnego fotela lub leżaka, jednak sprawdzą się wyłącznie na tarasie, który znajduje się pod kondygnacją balkonową.

Za to na każdym tarasie z pewnością przyda się markiza boczna. Tego typu produkty są produkowane z różnych materiałów – na przykład aluminium – i znakomicie chronią przestrzeń prywatną przed wzrokiem sąsiadów, a dodatkowo stanowią zabezpieczenie przed wiatrem.

Kompletując wyposażenie ogrodu i tarasu, warto nabyć też kwietniki i donice ogrodowe dla roślin. Kwiaty rosnące w skrzyniach i doniczkach czy rośliny owijające pergole będą doskonałą dekoracją i ozdobą większego tarasu, na którym jest wystarczająco dużo miejsca na takie dodatkowe elementy.

Ogród marzeń – gdzie kupować meble tarasowe i inne akcesoria?

Miejsc, w których kupisz eleganckie i wygodne meble tarasowe oraz znajdziesz niezbędne akcesoria i elementy wyposażenia tarasu, jest wiele. Z pewnością należy tu wymienić wszelkiego rodzaju stacjonarne sklepu budowlane.

Z drugiej strony, możesz zapoznać się również z ofertami sklepów internetowych, takich jak TecTake. Sklepy online zazwyczaj mają atrakcyjniejsze, bardziej zróżnicowane oferty i korzystne zniżki oraz promocje. Dodatkowo pomoc doświadczonych doradców klienta sprawi, że łatwiej będzie Ci kupić wyposażenie, dzięki któremu stworzysz ogród marzeń!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here