Co warto mieć w samochodzie?

0
1057

Jeżeli posiadamy własny samochód i wiele czasu spędzamy za kierownicą, to warto zawsze mieć przy sobie pewne rzeczy. Z całą pewnością powinniśmy wozić ze sobą apteczkę samochodową, zapasowe koło oraz trójkąt ostrzegawczy. Przyda nam się również nóż, którym w razie wypadku będziemy mogli szybko odciąć pasy. Zapasowe żarówki również powinny znaleźć się w samochodzie. Nie zajmują one wiele miejsca, a z całą pewnością mogą się przydać, tak samo jak pompka do przepompowywania paliwa. Zazwyczaj o niej nie pamiętamy, ponieważ na co dzień nie jest nam potrzebna. Doświadczony kierowca przecież się nie pomyli i nie wleje złego paliwa do baku. Jednak takie sytuacje mogą się zdarzyć każdemu i wtedy na pewno przyda się dobra pompka do paliwa elektryczna 12v i 24v.

Jeżeli dużo podróżujemy, to warto też pomyśleć o odpowiedniej muzyce, która umili nam prowadzenie samochodu. W aucie zawsze też powinny znaleźć się okulary. Nie muszą to być profesjonalne okulary dla kierowców, chociaż one byłyby najlepsze. Czasami wystarczą zwykłe okulary przeciwsłoneczne, które na pewno przydadzą się nie tylko w upalne dni.

Takie rzeczy jak pompy do przepompowywania paliwa czy trójkąt ostrzegawczy możemy trzymać w bagażniku. Nie korzystamy z nich przecież każdego dnia. W schowku obok kierowcy powinniśmy mieć okulary, nóż oraz inne drobiazgi, po które znacznie częściej sięgamy. Warto też pomyśleć o zwykłej mapie. Już rzadko który kierowca posiada taką mapę w samochodzie, ponieważ wszyscy korzystamy z nowoczesnej nawigacji. Jednak pamiętajmy, że taka nawigacja może czasami się zepsuć i jeśli wtedy nie będziemy mieć przy sobie tradycyjnej mapy, to możemy mieć problem. O ile być może damy sobie radę bez pompy do przelewania paliwa, to bez mapy możemy sobie nie poradzić. Po prostu nie będziemy wiedzieć, gdzie jechać.

W trasie może przydać nam się tak naprawdę wszystko, ale wiadomo, że wszystkiego nie będziemy zawsze wozić ze sobą. Podstawowe rzeczy powinny jednak znaleźć się w samochodzie. Takie, które ułatwiają nam prowadzenie auta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here