Co wiedzieć przed kupnem strony internetowej

0
5561

W dobie powszechnego dostępu do Internetu, posiadanie strony internetowej stało się obowiązkiem dla każdej firmy. Nie ważne jest czy jest to mikroprzedsiębiorstwo, czy korporacja, strona internetowa musi być wykonana w sposób staranny i pracowity. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują wykonanie takiej usługi, a wpisując na przykład hasło strony internetowe Gdańsk, otrzymamy bardzo dużo rezultatów. Warto jednak wybrać odpowiednią ofertę, która sprawi, że nie wystąpią żadne niepożądane wydarzenia. Sprawdź, co należy wiedzieć, wybierając ofertę stworzenia strony internetowej.

  • Zdjęcia a prawa autorskie
  • System zarządzania treścią CMS
  • Gdzie skonsultować stworzenie strony internetowej w Gdańsku.

Zdjęcia wykorzystane na stronie a prawa autorskie.

Prawa autorskie i ich wykorzystanie w Internecie jest ostatnio sprawą szerokich rozmów i sporów. Należy pamiętać, że wszystkie grafiki, zdjęcia oraz ilustracje, które zostaną użyte na stronie, muszą być w posiadaniu przez właściciela strony. Agencje tworzące strony www nie mają prawa do odsprzedawania zdjęć. Najwłaściwszym rozwiązaniem jest zawarcie w umowie zapisu, który mówi, że zakup zdjęć został zawarty w cenie stworzenia strony. Innym rozwiązaniem jest dostarczenie kompletu grafik do twórcy strony.

System zarządzania treścią CMS

Standardowym rozwiązaniem jest dołączenie systemu zarządzania treścią (CMS). Pozwala on na łatwą edycję zawartości strony WWW. Na rynku dostępne są standardowe rozwiązania, które są oparte na licencji open source, jak również systemy stworzone przez agencje, które się tworzeniem stron WWW zajmują. Zazwyczaj agencje reklamują swoje systemy CMS jako bezpieczniejsze rozwiązania niż bezpłatne systemy CMS, które są dostępne na rynku. Jest to błędne myślenie, obecnie rozwiązania oparte na licencji open source są bezpieczne i godne zaufania. Często podnoszonym przez agencje zarzutem jest brak możliwości przekazania prawa autorskich do utworu, jakim w tym wypadku jest strona internetowa. Jest to błędne założenie, które często powoduje, że wybór padnie na rozwiązanie autorskie. Kolejną zaletą używania darmowego CMS jest fakt, że w razie chęci rozbudowy, zadanie można zlecić dowolnej firmie, która się tym zajmuje.

Gdzie skonsultować stworzenie strony internetowej w Gdańsku.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić stronę internetową zdalnie a z firmą kontaktować się tylko przez maila Warto skontaktować i spotkać się twarzą w twarz. Wpisując frazę strony WWW Gdańsk, możemy odnaleźć firmę www.studiogo.pl. Są to profesjonaliści, którzy oferują pełną obsługę przed i posprzedażową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here