Czy materace piankowe są wygodne

Materace piankowe zapewniają przede wszystkim świetne dostosowanie się do kształtu ciała użytkownika. Największą zaletą takiego rozwiązania jest z pewnością wysoki poziom komfortu.

Materace piankowe nieustannie się rozwijają

O materacach piankowych można powiedzieć wiele. W ostatnim czasie narosło wokół nich naprawdę sporo mitów. Popularną opinią jest, że pianka, która z natury jest czymś lekkim i podatnym na odkształcenia, nie może zapewnić skutecznego odpoczynku ciężkiemu ciału ludzkiemu. Rzeczywistość pokazuje jednak, że nie jest to wcale trudne. Współcześnie pianki wykonane są z dużo trwalszych i lepszych surowców niż te z dawniejszych czasów. Wciąż powstają nowe rozwiązania, które mają na celu zagwarantować nowy poziom wygody użytkownikom.

Na rynku polskim funkcjonuje także wiele firm, które specjalizują się właśnie w materacach piankowych. Konkurencja sprzyja innowacji – tutaj jest to szczególnie widoczne. Współczesne materace piankowe są niezwykle wygodne, przyjemne w użytku, higieniczne i świetnie dopasowują się do ciała ludzkiego. W ostatnich latach znacząco rozszerzyła się także oferta produktów tego typu. Bez problemu możemy dobrać idealny materac dla absolutnie każdego użytkownika.

Czym powinien charakteryzować się odpowiedni materac?

Dostępność różnych wariantów gabarytowych i wersji o różnej twardości to dość podstawowa kwestia w przypadku flagowych modeli czołowych producentów. Warto zwrócić uwagę zatem na bardziej specyficzne parametry, takie jak na przykład liczba stref twardości. Siedem obszarów twardości to minimum w tej klasie, ale możemy także spotkać materace z 9 lub więcej strefami.

Kluczową kwestią jest długość trwania gwarancji – to swego rodzaju zapewnienie długotrwałego wykorzystania materaca w naszej sypialni. Mile widziane są także dodatkowe cechy, takie jak odwracalność, zmienny pokrowiec i ewentualne certyfikaty medyczne. Materace muszą być przede wszystkim jak najlepiej dopasowane do potrzeb poszczególnych klientów.

Wierzymy, że kwestie higieny, trwałości, elastyczności i wygody to kluczowe sprawy. Aby ułatwić Państwu proces wyboru materaca, przeanalizujemy kilka propozycji od świetnych marek. Są to produkty od firm, które od lat rządzą na tym rynku i prezentują świetne rozwiązania dla każdego.

materac piankowy

Topowe materace piankowe od największych producentów na rynku

Przyjrzyjmy się flagowym materacom piankowym od najlepszych producentów na rynku. Na sam start Hilding Rock And Roll – przyjazny cenowo (nieco ponad 1 000 złotych za wariant podstawowy) materac piankowy z rewelacyjnie długim czasem gwarancji – 15 lat. Ma siedem stref twardości, jest wykonany z antyalergicznych materiałów, dodatkowo charakteryzuje się odwracalnością. Pokrowiec możemy prać w temperaturze 60 stopni.

Materac Sembella Smart Enduro to materac piankowy za około 900 złotych. Charakteryzuje się dwoma poziomami twardości, 5-letnim okresem gwarancji, wykonaniem z pianki poliuretanowej, właściwościami antyalergicznymi i obecnością maty kokosowej. Tak samo dobrze jak konkurent spisuje się w zachowaniu higieny – pokrowiec można zdejmować i prać w temperaturze 60 stopni.

Janpol Roma to materac lateksowy, który należy do najlepszych produktów z tej kategorii. To opcja premium – jego koszt to 2 800 złotych. Charakteryzuje się niską twardością – H1, 7-letnim okresem gwarancji, 7 strefami twardości, ekologicznym wykonaniem i doskonałą wentylacją. Pokrowiec wypierzemy tylko w 30 stopniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here