Jak założyć swoją pierwszą lodziarnię

Obecnie wiele osób decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Wiąże się to z ogromną wygodą i poczuciem niezależności. W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami sezonem letnim, jednym z najlepszych pomysłów na biznes okazuje się otworzenie własnej lodziarni.

Formalności

Stosy biurokratycznych formularzy to zazwyczaj element, który odstrasza większość początkujących przedsiębiorców. Jednak w dobie szybko postępującej digitalizacji, również ten problem możesz szybko rozwiązać. Jak się okazuje, pełnoprawną działalność gospodarczą założysz samodzielnie przez Internet. Wystarczy, że skorzystasz z bankowości internetowej, profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego – nie musisz więc martwić się wielogodzinnym staniem w zakręconych urzędowych kolejkach.

Lokal(izacja)

W przypadku wszelkiego rodzaju gastronomii, odpowiednia lokalizacja to połowa sukcesu. Właśnie dlatego postaw na miejsce, które jest dość często odwiedzane przez turystów lub znajduje się w pobliżu obiektów cieszących się dużą popularnością, jak, na przykład, galerie handlowe.

Wysokiej jakości sprzęt

Wybór sprzętu do lokalu to nie lada wyzwanie. Musi być on nie tylko funkcjonalny, ale również wyjątkowo wytrzymały – w końcu lodziarnia pracuje podczas największych upałów oraz musi mierzyć się z ogromnymi kolejkami. Automaty do lodów są świetnym pomysłem, który sprawdzi się w przypadku każdego nowo otwartego punktu. Wydajny, wytrzymały sprzęt pozwoli Ci na niesłabnące zainteresowanie – sprawdź ofertę Liron Polska, by przekonać się, jak możesz zaoszczędzić.

Szeroka oferta

Lodziarnia kojarzy się z lodami, dlatego planując swoją ofertę, należy wziąć pod uwagę nie tylko sprawdzone receptury i wytrzymałe maszyny, ale też zapewnić klasyczną ofertę –   maszyna do lodów świderków będzie świetnym pomysłem dla początkującego biznesu. Możesz też postawić na wydajny automat do lodów włoskich, który z pewnością pomoże Ci w zainteresowaniu swoim lokalem lub budką. Nie bój się też inwestować w nowości – blendery flurry i granitory z pewnością będą równie często używane! 

Zareklamuj się

Przemysł gastronomiczny cieszy się w Polsce ogromną popularnością, dlatego, aby się przebić, trzeba dobrze przemyśleć kwestię marketingu. Oczywiście nie musisz od razu stawiać na stosy ulotek oraz wielkie bilbordy, ale możesz zacząć od wprowadzania kart stałego klienta, które uprawnią do zniżki po zakupie kilku deserów. Pamiętaj też o prowadzeniu social mediów – zdjęcia dodawane na Instagramie i posty na Facebooku nie tylko poinformują o ofercie, ale zachęcą do spróbowania tego, co masz w ofercie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here