Vives

Wybór płytek ściennych do kuchni nie jest często tak prostym zadaniem, jak mogłoby się to wydawać. Pod uwagę wziąć należy kilka istotnych czynników. Przede wszystkim jest to styl, w jakim kuchnia ma zostać urządzona. Płytki muszą bowiem estetycznie pasować do całej aranżacji. Nie można także zapomnieć o funkcjonalności. Na jakie zatem parametry zwracać uwagę wybierając płytki ścienne do kuchni?

Wybór płytek ściennych do kuchni

Wybierając płytki do kuchni, pod uwagę wciąć należy kilka istotnych parametrów. Pierwszym z nich jest z pewnością klasa jakości płytek. Klasa pierwsza oznacza płytki pozbawione wszelkich uszkodzeń. Są to płytki całkowicie spełniające wymagania producenta. Z kolei klasa druga i trzecia oznacza płytki, które mogą posiadać jakieś defekty. Kupując płytki ścienne do nowej kuchni, wybór paść powinien na te pierwszej klasy. Drugim ważnym parametrem jest klasa ścieralności płytek. Jest to parametr odnoszący się do twardości szkliwa. Wybierając płytki ścienne do kuchni, zakupić powinno się te o klasie PEI 1. Takie płyty oferuje m.in. marka Vives. Trzecim istotnym parametrem jest nasiąkliwość płytek. Jest to parametr odnoszący się do zdolności do wchłaniania wody przez płytki. W przypadku kuchni jest to bardzo ważny parametr. Ostatnim parametrem, o którym nie można zapomnieć, jest wytrzymałość płytek. Dotyczy to odporności płytek na zginanie. W przypadku kuchni płytki powinny mieć ok. 15 MPa.

Płytki ceramiczne do kuchni

Dużą popularnością, jeśli chodzi o ściany w kuchni, cieszą się płytki ceramiczne. Cechuje je bardzo duża wytrzymałość. Co więcej, są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Do ich czyszczenia wystarczy wilgotna ściereczka i delikatny środek czyszczący. Biorąc pod uwagę, jakie warunki panują zwykle w kuchni, to płytki powinny skutecznie chronić ściany przed wilgocią. Taką właśnie funkcję skutecznie pełnią płytki ceramiczne. Bardzo dobrej jakości płytki ceramiczne, które świetnie sprawdzą się w kuchni, produkuje wspomniana już marka Vives.

Glazura, gres i płytki szklane

Najpowszechniej na ścianach w kuchniach spotkać można glazurę, która cechuje się lekkością i kruchością. Co jednak ważne, glazura jest odporna na działanie środków chemicznych. Dodatkowo glazurę łatwo jest utrzymać w czystości. Stąd m.in. tak duża popularność tego rozwiązania. Glazura również odporna jest na wilgoć. W kuchni swoje zastosowanie znajdą także płytki gresowe. Jest to rodzaj płytek poddawany dodatkowemu procesowi prasowania. Tak jak pozostałe rodzaje płytek, także gres cechuje duża wytrzymałość. Szeroki asortyment tego typu płytek oferuje firma Vives. Na koniec wspomnieć można jeszcze o płytkach szklanych, które również cieszą się dużym zainteresowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here