poduszki do spania

Nikogo już nie trzeba przekonywać jak wielkie znaczenie ma komfort snu. W nocy, podczas snu, regeneruje się całe  ciało, spowalniają funkcje organizmu, odpoczywa mózg i serce. Układ trawienny wykonuje swoje zadania wolniej, ale konsekwentnie. Śpimy, bo musimy, ale też po to, by rano obudzić się wypoczętym i przystąpić do swoich codziennych obowiązków. Osoby cierpiące na bezsenność twierdzą, że jest to jedna z najbardziej dokuczliwych dolegliwości, wpływająca na całe życie.

Jak zapewnić sobie komfort snu?

Lekarze już dawno przygotowali katalog warunków, które decydują o komforcie snu. Przede wszystkim zaleca się zjedzenie wczesnej kolacji, właściwy dobór stroju do snu, wietrzenie pokoju wieczorem, wygodny materac, przewiewną pościel oraz dobrze dobrane poduszki do spania. Na każdy z tych elementów człowiek ma wpływ, chociaż nie każdy jest łatwy w realizacji. Jak bowiem, kupując poduszkę do spania, przewidzieć, że właśnie ten egzemplarz zapewni idealny wypoczynek? Jest kilka sposobów, które nawet jeżeli nie dają automatycznych decyzji to zbliżają konsumenta do optymalnego wyboru.

Jak kupować poduszki do spania?

Poszukując optymalnej poduszki do spania należy zacząć od analizy sposobu spania, tego naturalnego odruchu ciała, które zmusza do przyjęcia określonej pozycji w trakcie zasypiania. I nawet jeżeli ciało w nocy przybiera wiele różnych pozycji, to prędzej czy później musi pozostać w tej jednej.

Badania wykazują, że w zdecydowanej większości preferowana jest pozycja do spania na boku, najlepiej na lewym boku, ponieważ taka pozycja minimalizuje ucisk na naczynia krwionośne. Aby w takie pozycji ciało naprawdę odpoczęło, poduszka do spania na jednym z boków musi być wyprofilowana w taki sposób, by wypełnić tę naturalną krzywiznę, jaką jest przestrzeń pomiędzy uchem a zewnętrzną częścią ramienia. Powinny o to dbać przede wszystkim osoby, które wiele godzin spędzają przy komputerze i cierpią na bóle górnego odcinka kręgosłupa. Kręgi szyjne bardzo łatwo mogą uciskać znajdujące się tam nerwy, w wyniku czego tworzy się permanentny ból. Poduszka do spania wyprofilowana powoduje, że odcinek szyjny ma stałe oparcie i również ta część ciała ma szansę odpocząć i rozluźnić mięśnie.

Spanie na plecach to najzdrowsza opcja wypoczynku, jednak poduszka do spania powinna być w miarę możliwości płaska, tak by głowa i kręgosłup tworzyły linię prostą. W przeciwnym razie albo broda przesuwa się nadmiernie do klatki piersiowej albo jest odchylona do tyłu. Jedno i drugie nie gwarantuje optymalnego wypoczynku.

Spanie na brzuchu jest najmniej zdrową opcją. W tym przypadku poduszka do spania zamienia się w  górę wypełnienia, dlatego powinna  być miękka i elastyczna, by przybrać wymaganą formę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here