Drzwi znajdujące się w mieszkaniach muszą współgrać z ich wystrojem. Ważne jest też także, aby były funkcjonalne i odpowiednie do swojej roli. Po pierwsze zwróćmy na kierunek i sposób ich otwierania. Wpłynie to w znacznym stopniu na nasz komfort. Zgodnie z niepisaną zasadą małe pomieszczenia takie jak schowki, łazienki i toalety otwierać powinny się na zewnątrz. Pozostałe pomieszczenia powinny mieć drzwi otwierane do środka. Istotny jest także kierunek otwierania: drzwi prawe – otwierane prawą ręką do siebie i lewe – lewą ręką do siebie. Oprócz klasycznych rozwiązać zawsze można użyć takich mniej standardowych.

Drzwi przesuwane ze względu na konieczność zastosowania prowadnic zajmują dużo miejsca należy zaplanować wcześniej, zamontowanie ich w gotowym wnętrzu będzie przeważnie niemożliwe. Drzwi dwuskrzydłowe otwierane podobnie jak szafa są dobrym rozwiązaniem w dużych otworach, ale zajmują dużo miejsca. Jeśli mamy ciasne mieszkanie dobrym rozwiązaniem będą składane drzwi harmonijkowe.

Drzwi występują także w przeszklonym lub pełnym wariancie. Przeszklenia oprócz funkcji dekoracyjnej dobrze wpływają na doświetlenie pomieszczeń. Wybór odpowiednich drzwi nie jest prostą sprawą, odpowiednie ich dobranie pozwoli jednak osiągnąć spójny i estetyczny wygląd naszych wnętrz, a także zaoszczędzić trochę cennego miejsca.

www.sklepwinternecie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here