Farba do włosów bez amoniaku

Czym właściwie jest amoniak i jak działa jako dodatek do farb koloryzujących włosy?
Amoniak znajdujący się w farbie do włosów ma za zadanie umożliwić przenikanie składników farby do wnętrza naszych włosów. Substancja ta niestety działa dość agresywnie – w trakcie koloryzacji otwiera osłonki włosów, a później przyczynia się do usunięcia naturalnego ich pigmentu i wprowadzenia na jego miejsce sztucznego barwnika. To właśnie dlatego regularne stosowanie farb z amoniakiem prowadzi do zauważalnego osłabienia włosów, ich wysuszenia i rozdwajania się. Sam zabieg koloryzacji często też nie należy do najprzyjemniejszych – amoniak ma dość charakterystyczny, nieprzyjemny zapach. Może też podrażniać skórę na głowie.
Tak, więc aby nie męczyć się nieprzyjemnym zapachem i proces koloryzacji przeprowadzać w zdrowiej atmosferze można pokusić się o zakup i zastosowanie farby bez amoniaku.
Obecnie dostępne są już farby, które umożliwiają koloryzację bez stosowania amoniaku. Preparaty tego typu działają łagodniej niż te tradycyjne, przede wszystkim nie uszkadzają struktury włosa. Dlatego farby do włosów bez amoniaku są bezpieczniejsze i po ich zastosowaniu włosy na pewno nie będą ani przesuszone ani łamliwe.
Idealna koloryzacją tego typu farbami jest koloryzacja „ton w ton”.
Podczas zabiegu „ton w ton” nie dochodzi do naruszenia struktury włosa, barwniki farby nakładają się na jego powierzchnię. Chcesz jedynie pogłębić swój naturalny kolor włosów i nadać im zdrowego blasku? Ta metoda będzie dla Ciebie idealna. Co ważne, sam zabieg koloryzacji będzie trwał znacznie krócej niż zazwyczaj, a efekt utrzyma się nawet około 3 tygodni.
Koloryzacja bez amoniaku to świetna propozycja zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Nie ma znaczenia to, czy włosy są naturalne, farbowane, czy też zaczynają siwieć.
Innowacyjna formuła farb bez amoniaku jest także szczególnie polecana osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z koloryzacją lub boją się radykalnej zmiany koloru, a jedynie pragną odświeżyć naturalny odcień włosów. Kolor bez amoniaku to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które marzą o uzyskaniu pięknego, głębokiego koloru, bez zbędnego narażania delikatnych kosmyków na niszczenie, a skóry głowy na dodatkowe podrażnienia
Koloryzacja włosów przy użyciu farb bez amoniaku jest szczególnie wskazana w przypadku:
• kobiet w ciąży – łagodny, przyjemny zapach oraz lekki, stosunkowo naturalny skład jest stosunkowo bezpieczny dla przyszłej mamy i jej dziecka. Amoniak zawarty w wielu farbach do włosów wnika przez skórę i wraz z krwioobiegiem dostaje się do organizmu, stanowiąc poważne zagrożenie zarówno dla płodu, jak i ciężarnej kobiety
• kobiet, których skóra głowy jest szczególnie nadwrażliwa na substancje drażniące lub, które mają skłonność do wypadania włosów, w związku z czym mogą używać wyłącznie delikatnych środków do koloryzacji
• kobiet, które lubią często zmieniać kolor włosów – zdecydowana większość preparatów do koloryzacji bez amoniaku, utrzymuje się do około 25-30 myć
Farby bez amoniaku niestety nie pokryją siwych włosów. Ponieważ tylko amoniak jest w stanie tak silnie rozchylić łuski włosów aby mógł tam wniknąć pigment z farby. Kolor, uzyskiwany w wyniku stosowania farb bez amoniaku zazwyczaj jest dużo ciemniejszy, niż w przypadku produktów z amoniakiem, a także szybciej się wypłukuje. Co więcej, uzyskany kolor jest dużo bardziej lśniący, a włosy stają się gładkie i miękkie w dotyku.

http://www.enjoythelittlethings.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here