Gokarty w ciągu ostatnich lat stały się najbardziej pożądanym przez dzieci prezentem. Nie ma w tym nic dziwnego. Podczas jazdy gokartem dziecko czuje się o wiele stabilniej niż na rowerze. Może bawić się z kolegami bez poczucia ciągłego zagrożenia utraty równowagi i bolesnego upadku. Jazda gokartem daje sto procent przyjemności i maluchy marzą o swoich własnych czterech kółkach.

Jaki model wybrać?

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli gokartów. Wśród nich możemy wyróżnić gokarty przypominające samochody wyścigowe i takie, które nawiązują stylizacją do jazdy terenowej. Jeśli nasze dziecko marzy o ściganiu się po torze z kolegami, kupmy mu pojazd z dużymi gładkimi oponami, który dodatkowo ma opływowy kształt. Natomiast jeśli dziecko chętniej będzie na gokarcie eksplorowało okoliczne parki, lasy i dróżki o wiele lepszym wyborem będzie gokart terenowy. I ten właśnie typ rodzice wybierają najczęściej. Terenówkami tez można się ścigać, ale poradzą sobie one również na rodzinnej wycieczce do lasu. Gokart wyścigowy może i osiąga zawrotne prędkości na asfalcie, ale na pewno zakopie się na pierwszej lepszej wydmie z piasku.

Gdzie kupić?

Jeśli planujemy zrobić dziecku niespodziankę i kupić mu gokart, skupmy się tylko na produktach od renomowanych firm. Nie warto wybierać taniego produktu firmy-krzak, gdyż szybko okazuje się, że intensywnie użytkowana zabawka zaczyna skrzypieć, działać topornie, lub dosłownie rozpadać się. Warto poszukać dobrego sklepu z zabawkami ogrodowymi w Internecie. To właśnie w sklepach online znajdziemy najniższe ceny.

Bezpieczeństwo i design

Wybierając konkretny model sprawdźmy, jakie opinie ma jego producent. Ci najlepsi mogą poszczycić się spełnianiem europejskich standardów bezpieczeństwa, na które mają odpowiednie certyfikaty. Jednak to, co jest najważniejsze dla malucha, to wyjątkowy wygląd pojazdu. Bestsellerami od lat są pojazdy stylizowane na znane marki aut terenowych. Prawdziwą perełką w ostatnim sezonie był gokart na pedały BERG Buddy John Deere, który wygląda po prostu jak miniaturowa kopia potężnego ciągnika słynnej marki. Wygląd nie jest dziełem przypadku. To efekt współpracy Berga z firmą John Deere, która udzieliła mu licencji na używanie swoich charakterystycznych kolorów i logotypu. Pełna specyfikacja dostępna na stronie: https://www.sportking.pl/gokart-na-pedaly-berg-buddy-john-deere/.Pojazd ten wyposażony jest w regulowane siedzenia i kierownicę, można więc powiedzieć, że w razie potrzeby rośnie wraz z dzieckiem. Dodatkowo posiada skrzynię biegów, która pozwala mu na jazdę „na wstecznym”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here