Hurt sukienki

Prowadzisz butik i szukasz do swojej oferty super sukienek? Hurtowe zakupy nie zawsze są proste, zwłaszcza w przypadku odzieży. Przygotowaliśmy zatem kilka wskazówek, dzięki którym znajdziesz odpowiednich producentów i stworzysz idealną kolekcję sukienek (i nie tylko). Koniecznie czytaj do końca!

Jak kupować sukienki hurtowo?

Sukienki można kupować w ten sam sposób co każdy towar, czyli poprzez kontakt z producentem, hurtownią, rzemieślnikiem lub centrum hurtowym. Do własnego sklepu, także internetowego, należy zamawiać ilość hurtową (zwielokrotnioną). Dokładna ilość zależy jedynie od ustaleń ze sprzedawcą, ale czasami hurtownicy mają ustaloną minimalną liczbę zamówień np. 100.

Aby kupować hurtowo, nie trzeba prowadzić własnej działalności. Dotyczy to jednak tych osób, które nie prowadzą sklepu i zamawiają towar jedynie na własny użytek.

Zakupy bezpośrednio od producenta

Sukienki można łatwo zamówić bezpośrednio od producenta (zarówno tego większego, jak i mniejszego). W ten sposób można liczyć również na najbardziej korzystne ceny, bo nie ma żadnych pośredników nakładających swoją marżę.

Trzeba jednak dodać, że takie rozwiązanie nie zawsze jest efektywne. Oferta pojedynczego producenta czy szwalni może być zwyczajnie za mała, by zaspokoić potrzeby całego sklepu. Co więcej, producenci zazwyczaj specjalizują się w jednym typie ubrań. Jeśli są do sukienki, a Ty szukasz konkretnie tylko sukienek, to nie będzie to problematyczne. Niemniej, większość handlowców sprzedaje kilka typów odzieży. Współpraca z wieloma producentami (przy założeniu, że każdy oferuje tylko jedną kategorię ubrań) byłaby zatem trudna: wymagałaby czasu i odpowiedniej organizacji.

Hurtownie i centra hurtowe

Hurtownia sukienek może być lepszym rozwiązaniem dla każdego handlowca, któremu zależy na dużym zróżnicowaniu oferty. Ponadto, obecnie opcja ta dominuje na rynku ze względu na wygodę. Hurtownie współpracują zazwyczaj z kilkoma producentami/markami, dzięki czemu niczego nie trzeba szukać. Rozbudowane kolekcje są niejako podane na tacy. Tak naprawdę czasami wystarczy tylko jedna hurtownia, by wyposażyć sklep właściwie we wszystko.

A co jeśli jeden hurtownik lub producent nie wystarcza? Wtedy warto zwrócić uwagę na zakup sukienek w centrum hurtowym, czyli w miejscu skupiającymi od kilku do nawet kilku tysięcy producentów/marek (najczęściej na jednym terenie np. w hali targowej lub na stronie internetowej).

Gdzie znaleźć takie centrum? Tak się składa, że w Polsce znajduje się jedno z większych w Polsce, czyli centrum hurtowe Ptak w Rzgowie pod Łodzią. Miejsce to warto mieć na uwadze również ze względu na udogodnienia; za pośrednictwem strony internetowej centrum można skontaktować się bezpośrednio z producentem i to w sprawie konkretnego produktu.

Jakie sukienki kupić?

Tworząc ofertę do swojego sklepu, warto zwrócić uwagę nie tylko na styl sukienek, lecz również na jakość. Dla klientów nierzadko ma to nawet większe znaczenie. Postaraj się zatem, aby dopasować kolekcję do charakteru sklepu, jednocześnie wybierając tylko dobrej jakości ubrania. To połączenie, które świetnie wróży na przyszłość.

A co z trendami? Przede wszystkim trzeba je śledzić. Wiedząc, co jest obecnie modne, można przygotować bardziej świadomą, dopracowaną ofertę. Dobrym pomysłem jest zatem regularne sprawdzanie najnowszych kolekcji. Poza tym należy przypatrywać się swojej grupie docelowej. Jak ubierają się Twoi klienci? Czy podążają za trendami, a może wręcz przeciwnie – stawiają na klasykę? Pamiętaj, wybierając sukienki dla wszystkich, możesz wybrać kreacje dla… nikogo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here