Jak dobrać kolor mebli w salonie

Czasami meblowanie mieszkania może przyprawić właściciela nieruchomości o prawdziwy ból głowy! Mnogość konfiguracji, konieczność pogodzenia stylu poszczególnych pomieszczeń, ograniczona dostępność niektórych mebli i, do tego, aspekt finansowy… i my sami musimy zadbać, aby wszystko było idealnie! Nie bez powodu ludzie płacą ogromne kwoty dekoratorom wnętrz, aby to nie oni musieli decydować o wyborze mebli do ich mieszkania czy domu.

Przypuśćmy jednak, że zdecydowałeś się na urządzanie mieszkania samemu. Wbrew pozorom, odpowiednia organizacja i rozłożenie poszczególnych procesów w czasie pozwoli Ci na dokonanie trafnych wyborów, z których na pewno będziesz zadowolony. Coś, co na pewno nie umknie ci przy planowaniu wystroju mieszkania, jest dobór mebli. Warto jest dokonać tego doboru zawczasu, przed zainwestowaniem choćby złotówki!

Najpierw kolor ścian!

Coś, co dla wielu osób może wydawać się nie do końca oczywiste, jest źródłem wielu problemów przy projektowaniu wnętrza. Nim podejmiesz decyzję o zakupie mebli, najpierw wybierz kolor ścian, jaki będzie w poszczególnych pomieszczeniach. Opcjonalnie, przed wyborem mebli możesz także wziąć pod uwagę materiał, z którego została wykonana podłoga.

Pamiętaj, że wymiana mebli, w porównaniu do zmiany koloru ścian czy podłogi, jest bardzo prosta i możesz to zrobić w każdej chwili! Decyzję o wyborze mebli podejmij dopiero wtedy, gdy ostatecznie zdecydujesz się na konkretny kolor ścian w danym pomieszczeniu. Warto zadbać o to, aby kolor mebli pokrywał się z naszą całościową wizją na dane pomieszczenie, w tym przypadku – na salon.

Styl Twojego salonu

Profesjonalny, elegancki, klasyczny, na luzie? Jak Cię widzą, tak Cię piszą – i to samo dotyczy mebli w pomieszczeniu. Proste, stonowane kolory świetnie sprawdzą się w eleganckim salonie. Wnętrza klasyczne są ponadczasowe – brąz, beż czy szarość to kolory mebli, na które powinieneś się zdecydować, chcąc stworzyć salon w stylu klasycznym.

Można także zauważyć zwiększone zainteresowanie salonami w stylu skandynawskim. Salony w stylu skandynawskim charakteryzuje prostota, estetyka – dominują w nich pastelowe kolory, w tym także biel, szarość i nie tylko. Prócz stylu skandynawskiego, możesz wystroić swój salon w stylu rustykalnym, prowansalskim, francuskim, art deco, vintage… możliwości jest sporo – a jeśli decydujesz się na dany styl, powinieneś wiedzieć, jakie kolory w nim dominują.

Bezpiecznie czy wystrzałowo?

Dobór kolorów, nie licząc zgodności z ogólnymi założeniami danego stylu, powinien być także kierowany gustem. Zastanów się, jakie konfiguracje lubisz – spokojne, stonowane, czy wystrzałowe, niekoniecznie trzymające się określonych ram? Nie bój się różu, mocnej zieleni czy innych ostrych kolorów, jeśli masz ochotę na odrobinę kontrowersji w swoim salonie!

Wbrew pozorom, odpowiednio skomponowany „nieład” może wzbudzić zachwyt wśród twoich znajomych, a przede wszystkim, może cieszyć Cię każdego dnia! Zobacz oczami wyobraźni idealny salon i podejmij ostateczną decyzję o tym, na jaki kolor mebli się zdecydujesz.

Jeśli szukasz sof w wielu wariantach kolorystycznych, sprawdź sklep https://www.home-sofa.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here