Jak przygotować szkła kontaktowe na podróż?

Zbliża się okres wakacji, urlopów i krótkich wycieczek, jednak nie dla każdego spakowanie się i przygotowanie jest tak proste. Dotyczy to właśnie osób z soczewkami kontaktowymi, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a ich użytkownicy muszą mieć pewną wiedzę na temat podróżowania w szkłach. Dowiesz się, jak bezpiecznie i komfortowo zwiedzać świat z soczewkami na oczach.

Pakowanie czas start!

Wszystko zaczyna się od przygotowania walizki, a w niej koniecznie powinny znaleźć się zapasowe pary szkieł kontaktowych. Nieważne, czy jedziesz na 3 dni albo całe 2 tygodnie – przezorny zawsze ubezpieczony. Nie ma co ryzykować utratą wzroku nawet na kilka dni, przez co będziesz kompletnie wyłączony z możliwości zwiedzania, podziwiania widoków i zachwycania się krajobrazem. Chcąc uniknąć podobnej wpadki, pamiętaj o spakowaniu co najmniej kilku opakowań nowych soczewek, by w razie uszkodzenia, zgubienia czy innego nieszczęścia, móc wymienić je na nowe. W tym celu polecamy soczewki kontaktowe w mylenshop.com, gdzie znajdziesz wielu producentów i rodzajów szkieł.

Poza tym konieczne będzie zabranie ze sobą całego zestawu do pielęgnacji soczewek. Tutaj szczególnie praktycznym rozwiązaniem jest zakup mniejszych pojemności płynów wielofunkcyjnych do szkieł, dzięki czemu zaoszczędzisz sobie nadbagażu. Taki płyn zawsze warto mieć pod ręką, dlatego dobrze jeśli spakujesz go do torebki lub plecaka, podobnie jak Twój plastikowy pojemniczek na soczewki. To w zasadzie wszystko, czego potrzebujesz do pielęgnacji podczas podróżowania ze szkłami kontaktowymi. I ostatnim elementem Twojego planu B powinny być, mimo wszystko okulary korygujące. Bez nich jazda samochodem, a zwłaszcza w odległe miejsca może być naprawdę męcząca dla Twoich oczu, dlatego lepiej na wszelki wypadek zabrać ze sobą również tradycyjne okulary.

A może soczewki jednodniowe?

Jeśli przeraża Cię zgubienie czy uszkodzenie soczewek długoterminowych i konieczność zabrania ze sobą wielu innych rzeczy, możesz zdecydować się na szkła jednodniowe. To naprawdę rewelacyjna sprawa, a szczególnie w podróży, kiedy od razu po dotarciu na miejsce, możesz je zdjąć i założyć już nową świeżą parę.

Takie rozwiązanie ma wiele plusów:

  • nie musisz zabierać ze sobą żadnych płynów do pielęgnacji ani pojemniczków;
  • wystarczy Ci kilka opakowań soczewek jednodniowych, lecz zawsze warto wziąć zapas;
  • oczy znacznie mniej męczą się w czasie jazdy i są bardziej nawilżone;
  • pozwolą Ci swobodnie i komfortowo oglądać nowo zwiedzane miejsca.

Czym możesz się wspomóc w czasie podróży?

Na pewno warto wziąć ze sobą sprawdzone krople nawilżające do oczu, których możesz użyć w dowolnym miejscu i błyskawicznie nawilżyć swoje oczy. Poza tym przydadzą się też mokre chusteczki higieniczne albo płyn do dezynfekcji rąk, aby w razie konieczności zdjęcia soczewek, móc zrobić to w pełni higienicznie. Również powinieneś pomyśleć o zwykłych okularach przeciwsłonecznych, które ochronią Twoje oczy przed promieniami UV i jednocześnie nie nadwyrężą oczu podczas patrzenia na drogę.

To wszystko, co musisz wiedzieć o jeździe w soczewkach kontaktowych – życzymy udanej podróży!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here