Jak się bawić, to się bawić

Po co jedziemy w góry? Powodów jest kilka. Przyroda, czarująca niezmiennymi od stuleci górami. Widoki, niesamowite i niepowtarzalne. Jedzenie, pyszne, sycące i naturalne. Atrakcje, których bezmiar zaspokoi gusta chyba każdego. Czyli ogólnie po to, by wypocząć i zabawić się. A skoro w górach, to bawmy się po góralsku!

Zabawa z przytupem, w góralskim stylu

Przytup ten jest absolutnie dosłowny. Będąc bowiem w Zakopanem można – a nawet WARTO – skorzystać z możliwości uczestniczenia w tak zwanym wieczorze regionalnym. Takim prawdziwym, robionym przez górali i wśród górskiej przyrody. Taką bowiem ofertę znajdziemy na https://www.mountain.pl/oferta/wieczor-regionalny/. Skoncentrowana jest na tym wszystkim co w górach jest najlepszego.

Śpasy, bo tak gwarowo imprezę tę się nazywa, to coś więcej, niż nasiadówka w karczmie przy dźwiękach smyczków. To przeniesienie się w środek górskich i góralskich klimatów. Przeniesienie dosłowne. Całość ma bowiem miejsce w Dolinie Chochołowskiej, która nie bez powodu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Tatrach. Ceniona za piękno otaczającej przyrody, za niesamowite widoki, ale też za teren, z którym upora się każdy, nie wymagający kondycji, wręcz spacerowy. A po imprezie spacer to przecież samo zdrowie…

Zaś co w jej trakcie? To wszystko, za co góralski folklor  jest tak lubiany w całym kraju i dzięki czemu wieczory góralskie organizowane przez https://www.mountain.pl/ tak mocno zapadają w pamięć.

Regionalne przysmaki, suto i obficie wypełniające talerze, półmiski i deski. Nie tylko pyszne, ale też robione z naturalnych produktów i według receptur, które praktycznie niezmienione przetrwały dziesiątki czy wręcz setki lat.

Humor, zabawa i konkursy, dzięki którym nie jest się tylko gościem imprezy, ale jej uczestnikiem, przeżywa się ją dużo mocniej i na dłużej też zostaje w pamięci.

Ognisko, dla wielu mieszczuchów widok tak rzadki, że nieraz nie widziany od dzieciństwa. Tak prosta rzecz, a jednak potrafiąca wywołać tak wiele emocji i radości.

Muzyka i śpiew, charakterystyczne, rozpoznawalne, znane rytmy i zaśpiewki, które porywają do tańca zawsze i każdego.

No i właśnie on, taniec, wesoły, wspólny, mało ważne, że nie do końca zgodny z rytmem, i że kroki po swojemu się tworzy. Ważne, że w gronie przyjaciół, bliskich, w świetnej atmosferze i z uśmiechem na twarzy. I z przytupem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here