Jak szybko rozgrzać zimne stopy i dłonie?

Ile razy zdarzyło Ci się, nawet odruchowo, pocierać dłonie zimą czy chłodną jesienią? To standardowy gest wykonywany, gdy doskwierają nam niskie temperatury. Nierzadko jednak konieczność jego wykonywania non stop może zwiastować problemy z krążeniem. Istnieje kilka sposobów na to, aby szybko i efektywnie rozgrzać zimne stopy i dłonie. Jak? O tym poniżej.

Jak szybko rozgrzać zimne stopy i dłonie?

Masowanie olejkami

Olejki eteryczne świetnie wpływają na obieg krwi, bowiem mają działanie rozgrzewające. Pod ich wpływem czujemy przyjemne, delikatne ciepło, dlatego warto z ich zastosowaniem zrobić sobie gorący masaż. Systematycznie wykonywany na pewno przyniesie spodziewaną poprawę kondycji naszych dłoni czy stóp, które będą mniej marzły. By stworzyć miksturę, jaką wykorzystamy później do masażu, warto skorzystać z olejku miętowego – wystarczające będą po dwie, trzy kropelki zmieszane odpowiednio z jedną łyżką oliwy z oliwek. Możemy dodać również dwie czy trzy kropelki olejku rozmarynowego i taką samą ilość olejku cytrynowego. Najpierw jednak rozgrzewamy oliwę, a później ją łączymy z olejkami. Mikstura musi być ciepła, kiedy nanosimy ją na skórę. Masaż wykonujemy przez około kwadrans. Tak samo jest on skuteczny na dłonie, jak i stopy. Najlepiej robić ten zabieg bezpośrednio przed położeniem się spać.

Mikstura z imbiru

Imbir stosowany był nie tyle jako produkt spożywczy, ale bardzo chętnie sięgano po niego w celach zdrowotnych. Był bardzo ceniony w tradycyjnej medycynie chińskiej, gdzie do tej pory korzysta się z niego po to, aby rozgrzewał. Jest panaceum na infekcje w postaci grypy czy przeziębienia. Znakomicie wpływa także, za sprawą rozgrzewających właściwości, na znaczącą poprawę pracy układu krążenia. Przyspiesza obieg krwi, a dzięki temu w charakteryzowanym przypadku zimnych dłoni i stóp jest jak najbardziej zalecany. Dobrze jest wypijać napar przygotowany z imbiru, który możemy zrobić sobie na co dzień samodzielnie. Bierzemy szklankę wody i wlewamy do garnka. Obieramy kilkucentymetrowy imbir, tniemy na cieniutkie plasterki i wrzucamy do naczynia z wodą. Zagotowujemy. Utworzony w ten sposób płyn pijemy po trzy razy na dobę. To pozwoli znacząco usprawnić krążenie i to nie jednorazowo, ale na trwałe.

Pieprz cayenne

Znakomicie sprawdza się podczas rozgrzewania zmarzniętych części ciała. Jest idealnym stymulatorem krążenia. Wykazuje działania rozgrzewające. Nie musimy przesadzać z ilością pieprzu, aby dostrzec wyraźną poprawę. Wystarczy, że będziemy dodawać go zaledwie odrobinę do codziennych posiłków. Włączenie pieprzu cayenne do naszego stałego jadłospisu pozwala na ogólne polepszenie pracy układu krążeniowego. Jest jeszcze jeden sposób, w oparciu o który dochodzi do usprawnienia działania krwioobiegu. Otóż zaleca się wsypanie niewielkiej ilości charakteryzowanej tu przyprawy do skarpetek. Takie skarpetki zakładamy na noc na stopy, ale uwaga! Na nogach nie możemy mieć przy zastosowaniu tej specyficznej kuracji, żadnych skaleczeń, odparzenia czy ranek. Nie jest to także dobry zabieg w przypadku osób, które maja uczulenie na kapsaicynę. Podobnie nie zaleca się go u wrażliwców na oparzenia papryką chilli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here