Dywany

Wśród elementów wystroju chętnie umieszczanych w różnych pomieszczeniach pojawiają się modne dywany. Choć zwykle kojarzone z salonami i sypialniami, coraz częściej pojawiają się też w jadalniach lub przedpokojach. Przedmioty z tej kategorii są coraz bardziej różnorodne, dzięki czemu dopasowują się do wielu wnętrz. O czym pamiętać wybierając odpowiednie akcesoria do swojego mieszkania?

Jak wybrać funkcjonalny dywan?

Osoby poszukujące dywanów często zastanawiają się nad tym, jakie modele okażą się praktycznym rozwiązaniem. Chcąc zadbać o funkcjonalność wnętrza, powinno się zwrócić uwagę na materiał i sposób wykonania dekoracji oraz długość runa. Ważne jest to, aby przedmiot łatwo poddawało się czyszczeniu. W tej kategorii największą popularnością cieszą się modele płasko tkane. Dzięki specyficznemu splotowi włókien i braku odstającego włosia nie gromadzi się w nich piasek ani kurz. Czyszczenie polega na regularnym odkurzaniu i trzepaniu ich co jakiś czas. Dywany płasko tkane polecane są osobom, w których domach przebywają zwierzęta oraz do pomieszczeń, przez które przechodzi się w butach. Poszczególne modele mogą być wykonane z trwałych włókien naturalnych lub syntetycznych. Jakie jeszcze elementy okażą się praktyczne?

Cenione ze względu na wygodę użytkowania są też standardowe modele z krótkim runem. Najczęściej pojawiają się tu dywany, których włosie posiada długość od 5 do 15 mm. Popularnym rodzajem materiału jest frez, który przypomina w dotyku wełnę, jednocześnie nie powodując pylenia. Dywany wełniane również cieszą się rosnącą popularnością. Do ich zalet zalicza się nie tylko miękkość, ale też korzystny wpływ na mikroklimat w pomieszczeniu. Co jeszcze warto wiedzieć?

Modne akcesoria w wygodnych wnętrzach

Zależnie od zastosowania, przedmioty z tej kategorii mogą posiadać różne właściwości. Modele z krótkim runem to korzystna opcja wszędzie tam, gdzie najważniejsze jest łatwe utrzymanie podłogi w czystości. W przestrzeniach, w których powstawanie nowych zabrudzeń nie jest tak dużym problemem, można postawić na elementy z dłuższym włosiem. Pojawia się tu m.in. dywan shaggy, który dopasowuje się do najnowszych trendów. Bujne i przyjemne w dotyku runo cenione jest przez osoby lubiące relaksować się na podłodze. Wśród najmodniejszych rozwiązań pojawiają się akcesoria w barwach szarości, błękitu i żółci. Warto stawiać na dywany z nowoczesnymi lub etnicznymi wzorami. Bez problemu odnaleźć można też dekoracje atrakcyjne dla dzieci. Wyposażenie mieszkania dobrane w przemyślany sposób będzie estetyczne i funkcjonalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here