Jak wyliczyć OC taniej przez internet?

Ważność polisy OC dobiega końca? Aby uniknąć kar za brak ważnego obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, już teraz zacznij rozglądać się za korzystną ofertą. Sprawdź, jak wyliczyć OC taniej za pomocą internetowego kalkulatora.

738 zł – tyle wynosiła średnia wysokość składki na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne w pierwszym kwartale 2018 roku. Wszystko wskazuje na to, że już od 2019 roku kierowcy zapłacą jeszcze więcej – w związku z podwyżką sum gwarancyjnych. Nadal będzie można jednak skorzystać z najtańszych ofert – wystarczy wcześniej dokonać kalkulacji za pomocą internetowego narzędzia.

Kalkulator – sposób na tanie OC

Nikt nie lubi przepłacać, jednak wielu kierowców naraża swój domowy budżet na dużo większe wydatki niż jest to konieczne. Wszystko dlatego, że – przy wyborze OC – zapomina o porównaniu dostępnych ofert. Często decyduje się przedłużyć umowę z dotychczasowym ubezpieczycielem, nie mając świadomości o istnieniu dużo korzystniejszej propozycji.

Tanie OC jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy skorzystać z internetowego kalkulatora dostępnego np. w serwisach porównujących ubezpieczenia. Zasada jego funkcjonowania sprowadza się do wypełnienia formularza – z podaniem ogólnych danych dotyczących właściciela, samochodu oraz sposobu wykorzystywania auta. W ciągu kilku sekund można otrzymać kalkulacje od wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Powstają one na podstawie szacowanego ryzyka ubezpieczeniowego – będą więc bardzo wiarygodne, jeśli przedstawisz dane zgodne z prawdą.

W ten sposób wyliczysz OC dla Hondy, Mazdy, Audi, BMW czy wielu innych marek.

Kalkulator OC bez kontaktu – to możliwe?

Nie jesteś przekonany do korzystania z takich narzędzi? Obawiasz się, że wpisanie numeru telefonu będzie wiązało się z natarczywym wydzwanianiem przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych?

Kalkulator OC bez kontaktu ze strony ubezpieczyciela jest łatwo dostępny. Wcale nie musisz podawać takich danych, jeśli sobie tego nie życzysz. Przykładem może być m.in. kalkulator OC bez podawania numeru telefonu na Rankomat.pl. Wystarczy uzupełnić formularz, a pole dotyczące numeru kontaktowego należy pozostawić puste. Otrzymasz informację zwrotną o ofertach wielu ubezpieczycieli. Nie będą to jednak wszystkie propozycje, ponieważ niektóre towarzystwa wymagają podania bardziej szczegółowych danych, np. numeru telefonu, numeru PESEL.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here