Jak wysłać felgi kurierem

Pakowanie felg może wydawać się niesamowicie kłopotliwą czynnością. Na co należy zwrócić uwagę podczas przygotowywania przesyłki? Przede wszystkim powinieneś zadbać o odpowiednie zabezpieczenie produktu, aby dotarł on do odbiorcy w jak najlepszym stanie. Jak powinna wyglądać paczka z tymi towarami? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

W jaki sposób zapakować felgi aluminiowe?

Na samym początku należy skupić się na kartonie. Sposób pakowania felg jest wyjątkowo specyficzny, dlatego jeżeli zamierzasz przygotować paczkę, to musisz wyposażyć się w nożyczki. Z arkusza kartonu wytnij 4 kwadraty, a z tych kwadratów paski o grubości ok. 3 palców. Pojedynczy przygotowany pasek umieść wzdłuż obręczy każdego koła. Jeżeli chcesz odpowiednio zabezpieczyć produkt, to warto zdecydować się na wykorzystanie  kilku tekturowych wycinków. Owiń także obręcze, ponieważ w trakcie transportu felgi narażone są na liczne wstrząsy, przez co farba na nich umieszczona może odpryskiwać.

Jeżeli udało Ci się zabezpieczyć felgi paskami z tektury, to teraz warto zainteresować się zakupem folii bąbelkowej. Jest to doskonały materiał zabezpieczający, który sprawdza się w każdym scenariuszu. Folię owiń wokół felg, ale skup się głównie na obręczach, ponieważ to właśnie one są najbardziej narażone na liczne uszkodzenia mechaniczne mogące wystąpić w trakcie transportu. Jeżeli chcesz mieć pewność, że przesyłka będzie doskonale zabezpieczona, nie oszczędzaj folii. Im więcej, tym lepiej!

Jeżeli odpowiednio zabezpieczyłeś przesyłkę, to warto zastanowić się nad zrobieniem zdjęcia spakowanych felg. W przypadku roszczenia ubezpieczeniowego będziesz mógł je wykorzystać jako dowód tego, że paczka została poprawnie przygotowana do wysyłki.

Ostatnim aspektem, na który należy zwrócić uwagę, będzie karton. Dobierz jego wielkość w taki sposób, aby felgi bez większego problemu mogły się w nim zmieścić. Na samo dno pudełka warto wrzucić stare gazety, które będą służyć jako amortyzacja w trakcie transportu.  W pojedynczym kartonie należy umieścić maksymalnie 2 sztuki felg, aby ograniczyć możliwość wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Pojedyncze sztuki produktu odseparuj od siebie kartonem, aby nie narazić towaru na obtarcia.

W celu zamknięcia paczki warto sięgnąć po taśmę pakową najlepiej 2-calową, która skutecznie zabezpieczy przesyłkę przed niespodziewanym otwarciem.

Postaw na sprawdzonych kurierów

Gdy paczka została już przygotowana, to teraz pozostaje ją wysłać! Jeżeli interesuje Cię najlepszy możliwy kurier, to doskonałą propozycją może okazać się witryna wysylajtaniej.pl. Strona współpracuje z najpopularniejszymi firmami przewozowymi, dlatego bez większego problemu poznasz cennik DPD pickup, ale i również wielu innych! Sam proces nadawania przesyłki jest niezwykle prosty, ponieważ wystarczy jedynie podać dokładne wymiary, opłacić usługę i wydrukować list przewozowy. Postaw na swoją wygodę i komfort!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here