weekendową wycieczkę po Poznaniu

Każdy turysta planujący wycieczkę do Poznania powinien wcześniej dokładnie przemyśleć swoją podróż. Warto poznać zabytki, atrakcje turystyczne, obiekty rekreacyjne i inne ciekawe miejsca, które z pewnością trzeba zobaczyć będąc w Poznaniu. Dobry plan zwiedzenia pozwala w przyjemny sposób eksploatować miasto i przeżyć wiele fascynujących przygód w niewątpliwie urokliwej stolicy Wielkopolski.

Oprócz tradycyjnych zabytków, takich jak kościoły, ratusz, muzea i galerie, w Poznaniu na każdego turystę czeka wiele wyjątkowych atrakcji, z których można skorzystać tylko w tym mieście. Poznań poza typowo architektonicznymi i budowlanymi zabytkami może pochwalić się przepięknymi naturalnymi parkami, ogrodami i przeróżnego rodzaju formami zieleni. W stolicy Wielkopolski kwitnie również życie kulinarne i rozrywkowe, znajdziemy tutaj liczne bary, puby, kawiarnie i restauracje w centrum Poznania, a także parki rozrywki, baseny i wiele innych niecodziennych atrakcji.

Obowiązkowe zabytki, które trzeba zobaczyć w Poznaniu

Stary Rynek w Poznaniu i słynne koziołki to z pewnością miejsce, którego nie może pominąć żaden turysta. Najlepiej pojawić się w okolicach ratusza około godziny 12 w południe, wówczas na wieżyczce nad zegarem otwierają się drzwiczki i ukazują dwa koziołki. Koziołki to symbol stolicy Wielkopolski, poruszane są mechanizmem zegarowym i trykają się rogami 12 razy.

Podziemia katedry na Ostrowie Tumskim to kolejny etap ciekawej podróży po Poznaniu. Umożliwiają podziwianie przecudownych reliktów pierwszej polskiej  katedry z X w., grobowców władców Mieszka I i Bolesława Chrobrego oraz baptysterium z 966 roku. Będąc w podziemiach, warto zajrzeć do nowoczesnego Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego „Brama Poznania”  i zobaczyć multimedialną ekspozycję dzieji katedralnej wyspy.

Wiele osób z pewnością ucieszy Stary Browar50 50, czyli centrum handlu i sztuki powstałe w dawnym, XIX-wiecznym browarze- nagrodzone zostało mianem najlepszego centrum handlowego na Świecie w kategorii obiektów handlowych średniej wielkości.

Nie można również pominąć Dawnego Zamku Cesarskiego, czyli ostatniej rezydencji monarsza w Europie, która powstała na początku XX wieku dla cesarza Wilhelma II. W tym miejscu można nie tylko poznać ciekawą historię, ale również raczyć się niecodziennymi wystawami i animacjami.

Co zjeść/ gdzie zjeść w Poznaniu?

Podczas dziennego zwiedzania na pewno warto zrobić sobie przerwę na rogala świętomacińskiego. To słynny polski wypiek, który powstaje z ciasta półfrancuskiego i nadzienia z białego maku i bakalii. Chroniony jest unijnym certyfikatem pozwalającym wypiekać go wedle ścisłych wskazań tylko w Wielkopolsce.

Jeśli zgłodniejemy na dobre to w stolicy Wielkopolski bez problemu znajdziemy liczne restauracje w centrum Poznania, bary mleczne, bary typu Fast-food, kawiarnie, pizzerie i wiele innych lokali gastronomicznych. W zależności od naszych upodobań możemy wybrać wegańskie lub wegetariańskie restauracje w centrum Poznania lub po prostu zdecydować się na lokal, w którym można skosztować zarówno mięsnych, jak i wegańskich potraw. Zjawiskową restauracje w centrum Poznania znaleźć można przy ulicy Dominikańskiej – restauracja brazylijska Rodizio De Brazil.

Rodizio De Brazil to lokal tętniący brazylijskim życiem, oprócz wyjątkowych dań i napitków oferuje południowoamerykańską muzykę oraz wyjątkowe brazylijskie show (pokaz tańca). W menu znajduje się między innymi wykwinty bar sałatkowy oraz doskonałe mięsne posiłki np. zimne przekąski i ciepłe dania skomponowane, aż z 9 rodzajów najwyższej jakości grillowanych mięs oraz warzyw. Restauracja rodiziodebrazil to doskonałe miejsce na posiłek oraz przeżycie niezapomnianej przygody w samym centrum Poznania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here