Jak zrobić dekoracje świąteczne?

0
2601

Już kilka tygodni przed świętami Bożego Narodzenia sklepy zalewają produkty, których można użyć do ozdabiania mieszkań. Wybór jest ogromny: bombki i zawieszki, ozdoby kolorowe i w naturalnych barwach, nowoczesne albo w stylu retro. W tym bogactwie wyboru możemy nie odnaleźć tego, co będzie pasowało do naszego mieszkania. Wówczas warto wykonać dekoracje świąteczne samodzielnie – radzą eksperci z https://domar.pl/.

(Sprawdź propozycje dekoracji świątecznych – https://domar.pl/kategorie/dekoracje/)

Inspiracja – gdzie szukać pomysłów?

Nie każda dekoracja świąteczna musi nawiązywać do błyszczącego brokatu czy postaci Mikołaja. To od nas zależy jaki element skojarzymy z bożonarodzeniowym klimatem i zechcemy go wprowadzić do naszego mieszkania. Czasem wystarczy transparentne szklane naczynie wypełnione igliwiem i świeczką, żeby stworzyć nietuzinkową dekorację. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

(Zobacz inspiracje nie tylko świąteczne – https://domar.pl/porady-inspiracje/)

Wiadomo, że realizacja genialnych pomysłów nie jest łatwa, ale jeszcze trudniejsze jest wymyślenie czegoś oryginalnego. Dlatego nie ma nic złego w czerpaniu inspiracji z portali internetowych związanych z dekoracją wnętrz. Warto podglądać też inne kompozycje świąteczne u znajomych, w restauracjach czy sklepach i następnie samemu spróbować je wykonać. Nawet jeśli podpatrzymy i spróbujemy odtworzyć koncepcję, wykonanie i styl będzie nasz własny i wyjątkowy.

Przedmioty potrzebne do tworzenia ozdób

Jak już wspomniano, nie ma określonej gamy produktów, które stworzą dekorację świąteczną. Możemy sięgnąć po dowolne przedmioty i ozdobić mieszkanie we własnym stylu. Najczęściej do tworzenia oryginalnych dekoracji używane są:

  • suszone owoce – na choince pięknie wyglądają pokrojone w plasterki i wysuszone kawałki pomarańczy albo jabłka. Można suszyć je w piekarniku albo użyć suszarek do owoców, które przyspieszą proces,
  • gałązki iglaste – z łatwością wykonamy z nich stroiki na świąteczny stół albo wiszące dekoracje na drzwi,
  • kłosy siana i szyszki – mogą stać się częścią stroików, jak i stanowić samodzielne ozdoby choinkowe, zawieszone na nitkach,
  • transparentne naczynia – to jedne z najmodniejszych dekoracji w ostatnich latach. Możemy sięgnąć po obszerne dzbanki albo białe butelki na wino. Do środka wystarczy wsunąć świerkową gałązkę, wsypać małe szyszki albo umieścić świeczkę. Popularne stają się także przezroczyste bombki z otworami przeznaczonymi do wsunięcia ozdoby,
  • brokat i farby w sprayu – można nimi ozdobić butelki, słoje, a białą farbą w sprayu stworzyć efekt przyprószonego śniegiem stroika.

Większość potrzebnych elementów znajdziemy w asortymencie sklepów papierniczych albo placówek oferujących przedmioty typu decoupage. Pozostały materiał mogą dostarczyć nam stoiska na targu. O kompletowanie przedmiotów naturalnych warto zabrać się znacznie wcześniej, żeby zdążyły całkiem wyschnąć do czasu zawieszenia ich w wybranym miejscu.

Dlaczego warto postawić na ręczne ozdoby?

W ostatnich latach coraz większym uznaniem cieszą się dekoracje wykonywane z naturalnych materiałów. Ozdoby stylizowane na wiejskie pojawiają się w marketach i zalewają portale aukcyjne w internecie. Można wybrać dowolną ozdobę i cieszyć się ręcznie wykonanymi produktami na choince. Jednak wykonanie takich ozdób samemu nie tylko sprawia satysfakcję, ale także sprawia, że dopasujemy je do charakteru naszego mieszkania.

Wspólne tworzenie ozdób na choinkę i wykorzystywanych do upiększania mieszkania to także sposób na spędzenie czasu z najbliższymi. Możemy w ten sposób pokazać dzieciom, jak ważna jest ta tradycja, oraz razem poczuć świąteczny klimat. Ozdoby nie muszą być skomplikowane, zwłaszcza jeśli w tworzeniu pomagają nam najmłodsi. Pozwólmy im wykonać zawieszki w kształcie postaci z bajek, czy gier. Niech mają świadomość, że także one kreują świąteczny wizerunek naszego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here