rowerek stacjonarny

Podczas jesieni i zimy, ćwiczenia na zewnątrz nie zawsze są możliwe. Posiadając rower stacjonarny, można z łatwością pracować nad swoją sylwetką w domowym zaciszu. Który wariant będzie lepszym wyborem — mechaniczny czy magnetyczny? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w treści niniejszego wpisu.

Dlaczego warto kupić rower stacjonarny?

Zakup tego typu sprzętu stanowi sporą inwestycję. Dlatego przed dokonaniem wyboru, warto zastanowić się, jakie możliwości oferuje rower treningowy. Najważniejszą jest możliwość wykonania ćwiczeń w każdej chwili. W obliczu wielu obowiązków często trudno jest znaleźć czas na pracę nad swoją sylwetką. Posiadając profesjonalny rower treningowy magnetyczny, taki jak np. https://be-active.pl/pol_m_fitness_Sprzet-fitness_rowery-treningowe_magnetyczne-173.html  lub mechaniczny w domu, możesz robić to wtedy, kiedy masz chwilę czasu. Dodatkowym atutem jest fakt, że w trakcie ćwiczeń możesz oglądać ulubiony film czy serial. To sprawia, że trening staje się jeszcze przyjemniejszy.

Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem roweru treningowego magnetycznego jest możliwość wyboru intensywności. Osoby początkujące mogą zacząć od delikatnych sesji, które nie obciążą ich mięśni. Z kolei te bardziej zaawansowane mogą z łatwością dopasować parametry pracy urządzenia pod swoje oczekiwania.

Jaki wariant wybrać — mechaniczny czy magnetyczny?

Na rynku można znaleźć różne rodzaje rowerów treningowych. Czym się od siebie różnią? Do najpopularniejszych należą urządzenia mechaniczne. To rozwiązanie o wiele tańsze i dość proste, dlatego często jest wybierane przez osoby początkujące. W tym przypadku regulacja oporu odbywa się poprzez zwiększenie tarcia koła roweru przy pomocy pokrętła. Z tego powodu, rowery mechaniczne generują nieco więcej dźwięku, co dla niektórych może być sporym minusem.

Z kolei rowery treningowe magnetyczne korzystają z nieco innych rozwiązań. Tutaj do regulacji służy hamulec magnetyczny, który gwarantuje znacznie mniej hałaśliwe działanie urządzenia. Dodatkowym atutem roweru magnetycznego jest fakt, że gwarantuje on znacznie większą precyzję w zakresie regulacji oporu. To spore ułatwienie, zarówno dla amatorów, jak i osób zaawansowanych. Nie da się jednak ukryć, że ten wariant wymaga większej inwestycji. Ostateczna decyzja zależy więc nie tylko od budżetu, ale też od osobistych preferencji.

Własny rower stacjonarny to doskonała alternatywa od siłowni czy jazdy rowerem w warunkach naturalnych. Jeśli chcesz dbać o swoją sylwetkę przez cały rok, rozważ zakup tego typu produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here