Jakie medale wybrać - gotowe, czy wykonane na zamówienie?

Medale są znakomitym sposobem na uhonorowanie sportowców, ale świetnie sprawdzają się także w przypadku jubileuszów i imprez okolicznościowych.

W wyspecjalizowanych sklepach sportowych, a nawet w niektórych popularnych sieciówkach znaleźć możemy przeróżne medale sportowe. To zwykle jednak medale, które są wykonywane masowo, a jedyną korzyścią jakie nam one oferują jest niska cena. Zwykle w parze z niską ceną za medal idzie niestety słaba jakość odlewu, budżetowy stop metali, który szybko straci swój urok, a także brak indywidualnego wzoru, co również rzutuje na ostateczny odbiór naszej nagrody przez osoby, którym takie medale wręczymy.

Warto zatem zastanowić się czy na pewno chcemy, by wręczony medal wywołał raczej zażenowanie na twarzy osoby, która o niego walczyła czy też warto postawić na rozwiązanie bardziej indywidualne, spersonalizowane, dające znacznie większe korzyści. Producent medali zrobi to lepiej, solidniej, a przy tym nadal stosunkowo tanio.

medal

Cenna, unikatowa pamiątka

Wręczenie medalu, który ostatecznie okaże się taki sam jak medal od innego organizatora może być przykre dla wszystkich. Zwłaszcza w sytuacji sportowych imprez masowych, gdzie np. biegacze czy kolarze posiadają w swoich domowych kolekcjach często setki medali, nie wysilając się zbytnio na stworzenie unikatowej pamiątki, pozostawimy po sobie raczej bardzo słabe wrażenie.

Bez względu na to kto jest uczestnikiem naszego wydarzenia, osoby takie chcą, by w ich domu na ścianie wisiał oryginalny, ciekawie wykonany medal z charakterystycznymi dla imprezy motywami. Taka pamiątka na czyjejś ścianie czy w domowej gablocie będzie stanowiła również dla nas swoistą reklamę i zachętę do udziału w kolejnych edycjach imprezy, którą organizujemy.

Bądź wyjątkowy – wyróżnij się na tle innych organizatorów

Organizatorzy imprez masowych również konkurują pomiędzy sobą. Zwłaszcza gdy mówimy o wydarzeniach sportowych, z którymi medale kojarzą się najbardziej. Wielu uczestników mimowolnie zerka na medale, które są do wygrania za udział w danych zawodach i również ten czynnik bywa decydujący w przypadku decyzji o starcie. Ładne medale, podobnie jak dobre pakiety nagród dla uczestników mogą być kołem napędowym, które pozwoli na przyciągnięcie uwagi jeszcze większej liczby potencjalnych uczestników.

Korzyści z zamówienia medalu indywidualnego od producenta:

  • możliwość odlania zaprojektowanego wzoru na medalu (np. logo czy inne znaki charakterystyczne)
  • niemal dowolny wybór kształtu medalu
  • przygotowanie miejsca n późniejszy grawer
  • wybór sposobu zawieszenia taśmy na medal lub opakowania
  • możliwość dobrania samodzielnie rodzaju stopu, z którego metale zostaną wykonane
  • dodatkowa stylizacja medali na zamówienie

Indywidualny styl medalu, z odlanymi elementami charakterystycznymi dla naszej marki, miasta, regionu czy też firmy, zawsze będzie przykuwał znacznie większe wrażenie. Producent medali taki jak MCC Medale z pewnością dobierze odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie jako organizatora i wskaże pomysły, które będą nieszablonowe, oryginalne, nieco wymykające się konwencji klasycznych medali. To właśnie na indywidualne medale sportowe, okolicznościowe i pamiątkowe warto stawiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here