Snowboard coraz częściej konkuruje o palmę pierwszeństwa na stokach w Polsce i za granicą. Deska snowboardowa może dawać tyle samo radości z szusowania po śniegu, co narty. Trzeba jednak mieć świadomość, że uprawianie snowboardingu wiąże się z wysokim ryzykiem odniesienia urazu, a niekiedy nawet poważnych wypadków. Dlatego wybierając się na wyjazd na snowboard, należy wykupić właściwe ubezpieczenie. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Ubezpieczenie na snowboard konieczne przy wyjeździe zagranicznym

Jako że w Polsce brakuje odpowiednich miejsc ułatwiających naukę jazdy na snowboardzie i wykonywanie zaawansowanych ewolucji z udziałem deski snowboardowej, wielu miłośników tego sportu woli jechać za granicę, gdzie ma możliwość korzystania z doskonale przygotowanych snowparków i tras zjazdowych dostosowanych ściśle do wymagań snowboardzistów.

Jednak za granicą trzeba liczyć się z możliwością poniesienia wysokich kosztów związanych z leczeniem urazów czy organizacja akcji ratowniczej. Aby nie musieć sięgać głęboko do swojej kieszeni w takich przypadkach, warto zagwarantować sobie wsparcie i pomoc finansową ze strony wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Czy ubezpieczenie na narty chroni też snowboardzistów?

Ubezpieczenie turystyczne na narty najczęściej obejmuje także ryzyko związane z uprawianiem snowboardingu. Najlepiej to dokładnie sprawdzić w OWU, zanim podpiszemy stosowną umowę ubezpieczeniową. Zarówno ubezpieczenie na narty, jak i ubezpieczenie na snowboard zaliczane są do grona standardowych ubezpieczeń turystycznych. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia znajdziemy pełną listę sportów, jakich uprawianie objęte jest ubezpieczeniem.

Jeśli dana osoba uprawia tzw. freeskiing, to standardowe ubezpieczenie turystyczne może być niewystarczające. Odpowiednia polisa powinna obejmować ochroną ubezpieczeniową ryzyko związane z ekstremalną jazdą na nartach czy snowboardzie.

Ubezpieczyciele na ogół rozgraniczają klasyczne odmiany narciarstwa i snowboardu od tych ekstremalnych. Jeśli polisa chroni przed wypadkami podczas uprawiania wysoko ryzykownego freeskiing, trzeba liczyć się z wyższą składką ubezpieczeniową – nawet o 200 czy 300 proc. w stosunku do standardowej stawki.

Co powinno uwzględniać ubezpieczenie turystyczne na snowboard?

Polisa dla snowboardzistów powinna pokrywać koszty leczenia z sumą gwarancyjną wynoszącą co najmniej 30 000 euro, co jest racjonalną kwotą w przypadku leczenia w Austrii czy we Francji. Oprócz tego musi uwzględniać koszty ratownictwa i prowadzenia akcji poszukiwawczej w górach z górną granicą odpowiedzialności ubezpieczyciela w wysokości co najmniej 5 tys. euro. Konieczne będzie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które zapewni odszkodowanie w razie doznania trwałych urazów. Ubezpieczenie na snowboard z wakacyjnapolisa.pl może obejmować też ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu sportowego i rozbudowaną opcję Assistance.

Najtańsze ubezpieczenie dla snowboardzistów można wykupić już od 4,23 zł dziennie. Jednak za pełen zakres ochrony ubezpieczeniowej trzeba będzie zapłacić nieco więcej – ponad 6 zł za dzień ochrony. Pakiety turystycznych polis z ubezpieczeniem dla narciarzy i snowboardzistów różnią się między sobą wysokością składki ubezpieczeniowej, na którą wpływ mają takie czynniki, jak kierunek wyjazdu turystycznego, długość pobytu, wysokość sum gwarancyjnych czy wybranych rozszerzeń i dodatków do ubezpieczenia podstawowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here