Koreańska pielęgnacja

Koreańska pielęgnacja i kosmetyki już jakiś czas temu zawładnęły polskim rynkiem kosmetycznym i skuteczne go zmieniły. Dopiero od niedawna zaczęto tak dosadnie interesować się odpowiednią pielęgnacją twarzy. Idealna, promienna i pozbawiona zmarszczek cera to przecież marzenie każdej z nas. Patrząc na Koreanki pytamy – jak to osiągnąć? Zgodnie z przekonaniami większości kobiet do tej pory uważano, że piękna cera to zasługa głównie genów lub ingerencji medycyny estetycznej. Dziś okazuje się, że nie do końca jest to prawda. Nie trzeba wydawać fortuny, aby mieć piękną i nieskazitelną cerę. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja i konsekwencja. Koreańska pielęgnacja to hit, który pomógł w poprawie stanu skóry już niejednej kobiecie – niezależnie od wieku. Spróbujesz?

1. Oczyszczanie

Po całym dniu skóra wymaga odpowiedniego oczyszczenia. Trzeba pozbyć się makijażu, kurzu, potu, sebum oraz martwego naskórka. Koreańska pielęgnacja zakłada dwuetapowe oczyszczanie twarzy – po pierwsze olejkiem oraz dopiero później domycie wszystkiego delikatnym żelem. Dobry olejek pomoże pozbyć się nawet sztucznych rzęs i domyje niezwykle trwały – klej Duo czarny.

2. Złuszczanie

Kolejnym krokiem powinno być złuszczanie – peeling. Koreanki stosują zazwyczaj peeling enzymatyczny, który za pomocą enzymów oczyszcza twarz z zanieczyszczeń i martwego naskórka.

3. Tonizowanie

Tonik kojarzy się niektórym z nas niesłusznie z oczyszczaniem. Jego zadanie jest jednak inne. Trzystopniowe oczyszczanie pozbawia skórę warstwy ochronnej. Tonik pomaga ją odbudować i przywrócić skórze odpowiednie pH. Przygotowuje on również skórę do wchłonięcia substancji nawilżających.

4. Regeneracja, odżywienie, nawilżenie

Kolejnym krokiem powinno być nałożenie esencji i serum. Tak wypielęgnowana skóra z pewnością odwdzięczy się świetnym, promiennym wyglądem.

5. Maseczki

Maseczki są często pomijane w pielęgnacji. Nie musimy stosować ich jednak codziennie –zarezerwujmy sobie czas 1-2 razy w tygodniu, a z pewnością zauważymy poprawę stanu naszej skóry. Maseczka w płachcie zajmuje około 15-25 minut, natomiast maseczki typu peel off w zależności od grubości nałożonej warstwy powinny być trzymane na twarzy od 20 nawet do 30 minut.

6. Kosmetyki nawilżające

Nie zapominajmy o kremie do twarzy i kremie pod oczy. Warto również wyposażyć się w kosmetyki, odpowiednie do naszego typu cery. Pamiętajmy, że kosmetyk na noc powinien być bogatszy niż krem na dzień. Dlaczego? Im więcej składników odżywczych, tym krem dłużej się wchłania. Tego typu kosmetyki mogą również nie nadawać się pod makijaż. Krem na dzień powinien być lekki i szybko się wchłaniać. Dzięki temu nie będziemy poświęcać zbyt dużo czas na jego nałożenie.

7. SPF

Niezależnie od tego, czy większość czasu spędzasz na dworze, czy w pomieszczeniu, powinnaś zastosować ochronę przeciwsłoneczną.

Jak widać ważne są nie tylko kosmetyki do makijażu, ale również te do pielęgnacji. Akcesoria, takie jak: pędzelek do eyelinera czy kuferek wizażysty są ważne, ale to głównie pielęgnacja sprawia, jak wyglądamy. Cera, o którą się regularnie dba w odpowiedni sposób odpłaci się świetlistym i promiennym wyglądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here