Kryształowe świeczniki

Wszelkie elementy ozdobne są doskonałym uzupełnieniem wystroju naszych wnętrz. Kryształowe świeczniki są na to idealnym przykładem. Wspaniale prezentują się na stołach, komodach czy parapetach. Są one ponadczasowe i wytwarzają uroczysty nastrój. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób należy o nie zadbać, by posłużyły jak najdłużej.

W jakim domu sprawdzą się kryształowe świeczniki?

Sprawdzą się w one każdym domu. Mogą one być używane na co dzień lub tylko podczas specjalnych okazji, by podkreślić wyjątkowość chwili. Nadadzą się na romantyczną kolację we dwoje by podtrzymać ciepłą atmosferę czy w trakcie spotkania w gronie najbliższej rodziny.

Dla wzmocnienia efektu doskonałym pomysłem może być umieszczenie lustra za kryształowym świecznikiem, by podwoić magiczny efekt połyskujących kryształków.

Ten rodzaj świeczników, oprócz tego, że stanowią elegancki element dekoracyjny na stołach, komodach czy innych powierzchniach płaskich w mieszkaniu, mogą też okazać się doskonałym prezentem dla kogoś z naszych bliskich. Kryształowe świeczniki są na tyle uniwersalne, że zadowolą różne gusta.

Jak czyścić kryształowe świeczniki?

Naczynia te zachwycają blaskiem, są jednak kruche i delikatne. Dlatego trzeba obchodzić się z nimi z dużą ostrożnością. Chcąc wyczyścić świeczniki z kryształkami, musimy pamiętać, że nie można myć ich w zmywarce. Silnie działające detergenty mogą doprowadzić do tego, że te mieniące się ozdoby ulegną zmatowieniu.

Czyszczenie mechaniczne również nie jest wskazane, gdyż stwarza to ryzyko porysowania powierzchni kryształowych świeczników. Zalecane jest natomiast ręczne mycie tego rodzaju elementów dekoracyjnych. W tym przypadku również należy uważać, ponieważ czyszcząc świeczniki w metalowym zlewozmywaku istnieje możliwość zarysowania ich. Aby temu zapobiec można czyścić świeczniki z kryształami w plastikowej misce.

Chcąc uniknąć uszkodzeń, nie należy myć świeczników gąbkami, które posiadają chropowatą powierzchnię. Powinno się wybrać bardziej delikatne tkaniny.

Istotna jest także temperatura wody, w której zamierzamy myć kryształowe świeczniki. Najlepiej oczyścić naczynie letnią wodą z użyciem zwykłego płynu do mycia naczyń. Należy unikać środków zawierających chlor i silne zasady. Mogłyby one uszkodzić powierzchnię świeczników.

Wnętrza ozdobione kryształowymi świecznikami będą wydawały się bardziej bogate i eleganckie. Pasują one do każdego domu. Od nas zależy czy preferujemy ich codziennie używać, czy wolimy zostawić je na wyjątkowe okazje, by podkreślić magię chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here