krzewy o żółtych kwiatach

Żółć jest jednym z podstawowym kolorów jakimi posługujemy się w życiu codziennym. Kojarzy nam się przede wszystkim z jednym, czyli ze słońce. Dlatego, jeśli wprowadzamy kolor żółty do naszego życia to przede wszystkim dlatego, żeby czuć się bardziej słonecznie! Żółty dodatkowo jest kolorem, który przykuwa bardzo dużo uwagi. Najbardziej jednak chcemy, aby słonecznie było w naszym ogrodzie. Dlatego z tego artykułu dowiesz się właśnie dlaczego krzewy o żółtych kwiatach ​są absolutnie niezbędne w twoim ogrodzie.​

Jakie rodzaje krzewu o żółtych kwiatach ​ będą najlepszym wyborem?​

Większość z tego rodzaju krzewów charakteryzuje się długim okresem kwitnienia i bardzo szybko zaczyna kwitnąć. Średnio jest to już okres wczesnej wiosny. A jeden z gatunków krzewu o żółtych kwiatach zwany Oczarem Wirgilijskim zaczyna kwitnąć już na przełomie​  lutego i marca. Jego żółte, słoneczne kwiaty bardzo wcześnie zatem przypomną ci o nadchodzącej wielkimi krokami wiośnie. Następnie po Oczarze Wirgilijskim zaczynają pojawiać się takie rośliny jak krokusy, narcyzy czy tulipany. Każde z nich występują w żółtej wersji. Tulipany i narcyzy, które są odpowiednio pielęgnowane w doniczkach mogą utrzymywać swój żółty kolor nawet przez cały rok! Dodatkowo miłośnicy roślin wieloletnich w okresie wiosennym zdobią swój ogród miłkiem wiosennym, a także wieloma odmianami i gatunkami pierwiosnków, które kwitnąc w jednym czasie, ukazują piękny, słoneczny obrazek. Wśród tego gatunku kwiatów wiosennych na szczególną uwagę zasługuje bardzo popularny pierwiosnek lekarski. Późniejsza wiosna to tylko coraz więcej wciąż pojawiających się krzewów o żółtych kwiatach. ​ Warto zwrócić uwagę na zwisające liście​   cudownego złotokapu, a także bardzo drobniutkie kwiaty, licznie występującego żarnowca, pod kolokwialną nazwą „rajska różyczka”.

krzew o żółtych kwiatach to piękna ozdoba

A w okresie letnim zaczynają kwitnąć żółte charby wielkogłówkowe, które często są postojami motyli. Trzmielina zaś jest bardzo ciekawą rośliną. Nie kwitnie co prawda na żółto, ale posiada charakterystyczne żółte lub pstre liście, które także tworzą cudowny, słoneczny krajobraz.

Tych i wiele więcej roślin jest bardzo wiele, a wybór jest ogromny. W zależności od własnych upodobań estetycznych, a także preferencji związanych z czasem kwitnienia, rodzajem kwiatów, wielkością czy odpowiednią pielęgnacją możesz wybrać co tylko zechcesz.

Dlaczego warto wybrać krzewy o żółtych kwiatach?​

Żółte kwiaty powodują pojawienie się więcej słońca, co sprawia nas w dobre samopoczucie. Promienie słoneczne przesycają kolor żółty, tworząc go bardziej widocznym. Dzięki temu nasz ogród staje się bardziej różnorodny, a samo to poprawia nam nastrój. Dodatkowo pojawienie się żółtych kwiatów we wczesnym okresie wiosennym przypomni nam o nadchodzącej wiośnie i o tym, że już niedługo będziemy mogli cieszyć się ze wszystkich efektów pracy w naszym ogrodzie. Dlatego właśnie krzewy o żółtych kwiatach są idealnym​    wyborem dla tych, którzy cenią sobie bardzo słoneczny nastrój i chcą poprawić sobie samopoczucie za każdym razem wchodząc do swojego małego raju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here